Anında Satış Sitesi Kurma

Anında Satış Sitesi Kurma

İster inanın ister inanmayın bazı ürünlerin alınması online satış sitelerinden alınması daha kolay. Günümüzde de online satış sitesini tercih edenlerin sayısı giderek artmakta ve bir çok girişimcide hızla online satış sitesi açıyor. Peki bu artışa göre online satış sitesi kurmak almak kadar kolay mı ve anında satış sitesi kurmak için dikkat edilmesi gerek hususlar ne?

Online satış sitesi kurmak isteyen yeni girişimcilerin yapması gerek ilk adım yasal bir firma olması ya da firmanın kurulacak olması gerek. Dolasıyla vergi mükellefi olmak gereklidir. Düşük maliyetle kısa süren online satış süresi içinse şahıs şirketi kurmak veya adi ortaklık kurmak sizin için bir seçenek olacaktır.

Nereden Ve Nasıl Başlamamız Gerekiyor?

Yasal gereklilikleri hallettikten sonra ne satmak istediğinize karar vermeniz gerekir ve bu karar üzerinde iş planı oluşturmak en doğru harekettir. Ürün ve hizmet yelpazesini geniş tutmak tüketiciye ihtiyacı olan ürünlerin neredeyse tamamı bulabileceğine ya da hizmetlere kolaylıkla ulaşabileceğine olanak sağladığınızı göstererek rahat bir alışveriş sunmuş olursunuz Ayrıca hazırlanmış sade, ilgi çekici ve açıklayıcı açıklama yazılarıyla tüketici kafasındaki sorulara karşılık bulabilir böylece güvenle alışverişine devam edebilir. Satmak istediğiniz ürünün kategorisini de belirlediyseniz bu noktada geriye sadece tüketicinin dikkatini çekmek kalıyor.

Nasıl Dikkat Çekeriz?

Araştırmalar gösteriyor ki tüketicilerin online mağazalardan alışverişe başlamasından önce ilk birkaç saniye çok önemlidir. Hal böyleyken sitenin tasarımının ilgi çekici olması şart. Seçeceğiniz temadan, renklerine, grafiklerden tutun kategori başlıklarının stiline kadar a’dan z’ye her şeyi ince eliyip sık dokumakta yarar var. Sitenin anlaşılır, kolay ulaşımlı, kullanımı kolay bir halde olması tüketiciyi cezbedebilir. Adının, tasarımının, rahatlığının akılda kalması tüketicinin tercihlerinde en üstlerde olmanızı sağlar.

Kimler Nasıl Haberdar Olacak Bizden?

Bu konuda verilecek en mantıklı cevap “Sosyal Medya”. Hayatımızın çoğunu sosyal medyada geçirdiğimizi düşünecek olursak buralarda reklam vermek sizin için epeyce bir kazanç sağlayacaktır. Sitenizin hareketlinin açısından sosyal medyalarda yapılan paylaşımlar size olumlu bir yön kazandırır. Kaldı ki çevrenizin sosyal medya da zaman geçirdiğini de biliyoruz. Çevrenizdekilerin sizin reklamınızı yapmanızı sağlamanız size ufak çaplıda olsa bir müşteri kitlesi getirebilir. Yapılan paylaşımların sıklığı arama motorlarına yansıdığını da unutmayalım. Tabi ki bu tür siteler eş dostla bir yere gelir işinizi daha profesyonel bir hale getirmek istiyorsanız doğru zamanda, doğru kitleye ihtiyaçlar doğrultusunda etkili bir reklam sunmak tüketicinin kesinlikle haberdar olacağını garantiler. Bu da sizi aktif ve yenilikçi olduğunuz sürece piyasada ayakta tutmaya yeter. Bunun yanı sıra çeşitli sosyal medya siteleri veya aram motorları bu konuda size epeyce bir yardımcı olduğunu da unutmamak lazım.

Ödeme İşlemleri Nasıl Olmalı?

Ödeme işlemlerinde seçeneklerin makul, kolay ve yeterli olmasına özen gösterirseniz tüketicinin sitenizi terk etme oranı düşecektir. Bildiğiniz gibi kapıda ödeme ve posta çeki gibi eski tip yöntemler tarihe karıştı. Bunun yerine;

Kredi kartıyla yapılması işlemini istiyorsanız, firmanızın bilgileri doğrultusunda bankaların sanal pos başvurusu yapılmasıyla olmaktadır.

Kargo aracılığıyla göndermeniz ve ödeme talep edebilmeniz için herhangi bir kargo firmasıyla firma bilgilerinizle birlikte anlaşmanız yeterli olacaktır. Kargo firmalarıyla yapılacak anlaşmalarda çeşitli indirimler uygulama imkanınızda vardır.

Havale ve EFT işlemleriyle ödemek için ise e-ticaret sisteminizde özel alanlar vardır. Yine de bankalarla ödeme alabileceğiniz bir hesap açabilmesi için başvuru yapmanız gerekir.

Online Satış sitelerinde yapılacak herhangi işlem için gerekli sözleşmeyi sitenize eklemeniz gerekir. Sözleşmeyi hazır alıp sitenize ekleyebildiğiniz gibi kendinizde oluşturabilirsiniz. Bu sizin ve tüketici için güvenlik oluşturur ve olası problemleri önlemenize yardımcı olur.Yorum Yap
0 Yorum yapan