Blog Sitesi ile E-ticaret Sitesi Satışı Arttırma

Blog Sitesi ile E-ticaret Sitesi Satışı Arttırma

Öncelikle günümüzde reel ticaret yanında, e ticaret dediğimiz teknolojiyi kullanarak yapılan web sayfası üzerinden yapılan çalışmalara e ticaret diyoruz. Yazımızda bu satış yöntemini artıracak etkenlerden birincisi ve en önemlisi olan blog sitesi ile e-ticaret sitesi satış arttırma üzerinde kısaca bir bilgi vermek istiyorum. Sanal mağazamıza veya satışını yaptığımız e-ticaret mağazamızın satışını artırmak için sanal mağazamıza bağladığımız bir blog web sitesi ile desteklemek gereklidir.

Bunun için tek yapmamız gereken mail adresimize bağlı olan Google hesabımızdan bir blog açmak tabi ki sanal mağazamıza yakın bir isimde blog olması şarttır. Blog sitesini açtıktan sonra en önemlisi de web sayfasının içerisini e-ticaret sitesini destekleyecek içeriklerle doldurmamız gereklidir. Daha yeni ve hızlı bir şekilde müşterilere ulaşmak istiyorsak her gün düzenli bir şekilde makale ekleyerek sitemizi desteklemeliyiz. E-ticaret sitesinin satış artışını sağlamak için yazdığımız makalelerden e-ticaret sitemize link atarak müşterileri sanal mağazamıza yönlendirme yapmak akılıca olacaktır.

Makalenin Faydaları

Blog yazılarında dikkat edilmesi gerekenler hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Bir blog yazısında asla kopya içerik olmaması, özgün bir şekilde yani SEO uyumlu olarak yazılar eklenmesi gereklidir. Ne kadar özgün içerik eklersek blog sayfamız müşteriler tarafından gözükür ve e-ticaret sitemiz satışlarını artırmış olacaktır. Bunun yanında blog sitesi satış arttırma amacı ile blog sayfamızın güncel olması oldukça önemlidir. Güncel olmayan bir blog hem müşteri çekmek hem de ziyaretçilerin erişimi azalır. Bunun için her gün düzenli bir şekilde makale yazmak gereklidir. Yapılan araştırmalarda bir blog sayfası güncel tutularak her gün içerik eklenmesi halinde Google de birinci sıralara gelmesi daha hızlıdır.Birinci sıralara çıktığımızda e-ticaret sitemizin de müşterileri artmış olacaktır.

Özellikle blog web sayfamızın e-ticaret sayfası ile aynı kategoride olması oldukça önemlidir. Bu iki web sayfası blog sitesi ile e-ticaret sitesi satış arttırma da birbirine oldukça bağlı bir yöntemle çalışmamız gereklidir. Satışların artması içim ziyaretçilerin blog sayfasında yeterli bilgi aldıktan sonra e-ticaret sitesinde satış yapması çok hızlı olacaktır. Yine en başta dediğimiz blog sayfamızın özgün ve içeriğinin günlük olarak takip edilmesi gerekli olduğu ortaya çıkıyor.Yorum Yap
0 Yorum yapan