Dijital Mağazalar İçin En İyi 5 E-Ticaret Eklentisi Derlemesi

Dijital Mağazalar İçin En İyi 5 E-Ticaret Eklentisi Derlemesi

Çevrimiçi mağaza oluşturmak için seçenekler yıl daha bol büyümeye devam ediyor. Sadece güçlü WordPress E-Ticaret eklentileri ile birlikte, SaaS (Hizmet olarak yazılım) Shopify ve BigCommerce gibi platformlar var. Tamamen işlevsel ve optimize edilmiş bir e-ticaret sitesi kurmak çok kolay değil. E-ticaret siteleri çok hızlı oluşmaz. Dijital Mağazalar oldukça geç optimize edilen e-ticaret siteleridir. Bu yüzden Dijital Mağazalar için harcadığınız para hiçbir zaman boşa gitmez.

Önce blog ile başlayıp daha sonra kitap satışına ve ardından global dünyaya ürün satışına geçiş yapabilirsiniz. E-ticaret sitesi kurarken bütçenize dikkat etmeniz gerekiyor. Dijital Mağazalar kolaylıkla kurulabilen e-ticaret sitelerinden değildir. Öncelikle Dijital Mağazalar için Google ve diğer arama motorlarının kanunlarını okumalısınız.

Aşağıda göreceğiniz eklentileri bizim görüşümüz açısından en iyi eklentilerdir. Diğerleri ile kıyaslamada daha iyi ve daha performanslıları derledik. Aynı zamanda bizim derlediğimiz eklentiler sırf e-ticaret işi içindir. Örneğin, yalnızca web sitenizde video içeriği satabilirsiniz. O zaman bu durum değişebilir ve siz başka bir eklentiyi kullanabilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesi performanslı olmalıdır. Bu yüzden çok fazla eklenti veya aynı türden birkaç tane eklentiyi barındırmamalıdır. Dijital Mağazalar her zaman optimize edilmiş olmalıdır. Çünkü, kullanıcı aradığı bir şeyi saniyeler içinde araya bilmelidir.

En İyi WordPress E-Ticaret Eklentileri

Doğru eklentiyi bulmak için yüzlerce eklentiyi karşılaştırmak gerekiyor. Bu durumda en iyi eklentiyi aşağıdaki kriterlere göre belirliyoruz.

 • Performans
 • Kapsadığı Alan
 • Kullanılabilirlik
 • Destek

Bu kriterlere uygun gördüğümüz eklentileri aşağıda derledik.

 1. WooCommerce
 2. Easy Digital Downloads
 3. Cart66 Cloud
 4. WP eCommerce
 5. Ecwid

En İyi WordPress E-ticaret Eklentilerini Gözden Geçir

WordPress e-ticaret eklentilerine göz geçerken, yukarıda belirtildiği gibi en önemli özellikleri, ne olduğunu anlamak istedi. Bundan sonra, bu eklentilerin her diğerlerine göre öne yapılan anlamaya gerekliydi. Başkalarının basit, temiz mağazalar için daha iyi iken e-ticaret eklentileri bazı genel olarak daha fazla özellik var olduğunu göreceksiniz.

Dijital Mağazalar İçin En İyi 5 E-Ticaret Eklentisi

1. WooCommerce

Eğer şimdiye kadar duymamış iseniz WooCommerce , WordPress’te e-ticaret eklentilerinde en ön sırada yer alıyor. WooCommerce anında tamamen işlevsel e-ticaret deposuna WordPress blog dönüm ile eş anlamlıdır. WooCommerce ilk defa 2011 yılında oluşturulmuş ve geliştirilmeye devam etmiştir. Daha sonra ise güncel bir WooCommerce adını alarak en popüler e-ticaret eklentisi adını aldı.

Güncel WordPress tabanlı e-ticaret sitelerinin %20-si WooCommerce eklentisini kullanıyor.

Neden En İyi Eklenti Olarak Seçildi?

 • Ortalama veya küçük dijital mağazalar için WooCommerce kullanmak herhangi bir para harcamak zorunda değildir. Hatta temalar ve eklentiler pahalı değildir, bu nedenle WooCommerce bir çevrimiçi mağaza başlatmak için ekonomik bir yoldur.
 • Birçok geliştirici sahipleri olabilir. Bu uzantılar, herhangi bir özel kodlama olmadan daha gelişmiş e-ticaret özellikler eklemek için izin verir. Örneğin, basit bir üyelik eklentisi de kullanılabilir.
 • WooCommerce istediğiniz hemen hemen her şeyi satmak için izin verir. Bu dijital mallar, abonelikleri ve randevular da içerir.
 • Global ödeme yöntemlerini kendisinde barındırıyor. İstediğiniz para birimini eklemek için birkaç tıklama yapmanız yeterlidir.
 • WordPress için yapılan çoğu e-ticaret temaları WooCommerce alt yapısında inşa edilir. Bu umutla entegrasyonu ile herhangi bir sorun olmaması gerektiğini ifade eder.
 • Hem yeni başlayanlar aynı zamanda ileri düzey kullanıcılar kolaylıkla WooCommerce kullanabilir. REST API, dokümantasyon ve açık geliştirme gelişmiş geliştiriciler arzu ettikleri herhangi bir özelleştirme yapabileceği anlamına gelirken arayüzü, yeni gelenler için yeterli basittir.

2.Easy Digital Downloads

Easy Digital Downloads (genellikle EDD olarak anılacaktır) yönetme ve WordPress dijital ürünler satan için basit ve sezgisel bir eklenti sunuyor. Evet, WooCommerce’de bu desteği vardır, ancak EDD dijital satışlara odaklanmış ve fazla özelliklere sahip. Yalnızca E-kitaplar, PDF dosyaları veya ses klipleri gibi öğeler satıyorsanız yani, (ve fiziksel bir şey,) ciddi başka WordPress e-ticaret eklentileri herhangi birinin üzerine EDD’i düşünmelisiniz. Bu eklenti ücretsiz olduğu için EDD başarısının nedenlerinden biri olduğunu gösteriyor. İndirim kodları, dosya erişim kontrolü ve aktivite takibi için özelliklerle, web yükleyin ve hemen bir dijital satış platformu var.

Neden En İyi Eklenti Olarak Seçildi?

 • Tüm ürünler için özellikleri geniş özelliklere sahip. Ve e-Kitap ve müzik gibi şeyler için daha gelişmiş çözümler vardır. Çünkü dijital satış için özel olarak geliştirilmiştir.
 • Binlerce kütüphane eklentisi de bulunuyor. Bu nedenle, ön uç gönderimleri izin veya yazılım lisanslama dahil ederek gibi daha gelişmiş bir dijital mağaza oluşturabilirsiniz.
 • Birden fazla ödeme seçeneği bulunuyor.
 • Birincil eklentisi tamamen ücretsizdir. Ortalama küçük işletme veya sanatçı sorun bu uygulama ve iyi satış sürecin işlemesini sağlamaktır.
 • Gelişmiş geliştiriciler de EDD’i kullanın. Onlar özelleştirmeleri üzerinde tam kontrolü için dinlendirici API yararlanabilirsiniz.
 • EDD blogcular, geliştiriciler ve meraklıları büyük, etkin bir topluluk vardır. Bu, sorunları veya mağaza dışarı yardımcı olabilecek serin yeni uzantı çözmek için çok uzakta bir blog yayınında asla oldukları anlamına geliyor.
 • Ana özellikleri tam bir alışveriş sepeti, müşteri yönetimi, indirim kodları ve veri raporlama sayılabilir. Ayrıca geri ödeme takibi, bağlı kuruluş sistemleri, e-posta listeleri ve daha fazlası için araçlar alırlar.

3.Cart66 Cloud

Cart 66 Cloud insanların her türlü akıllı bir platform olma konusundaki eklentisi inşa etti. Genellikle eklentiler ve uzantıları koleksiyonu ile sitenizin çalışmasını sağlamak zor olabilir. Çünkü düzgün çalışması için eklenti için gerekli eklentilerin sayısını en aza indirmek için bir yaklaşım almıştır. Bu nedenle, Cart66 Cloud Biçimlendirimi basit. Yerleşik çoğu özelliğini sahip bir WordPress e-ticaret eklentisi sağlar ve kullanıcılardan gelen yorumlar çoğunlukla olumlu. Yazılımdan çok anlamayanlar için Cart 66 Cloud her zaman tavsiye edilir.

Neden En İyi Eklenti Olarak Seçildi?

 • Müşteri destek ekibi işinde en iyilerinden biri olarak bilinir.
 • Özgür ve prim e-ticaret özellikleri arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Özelliklerin tümü eklenti yerleşik olarak, yani çevresinde arama ve eklentileri yapılandırmak için gerek yoktur. Ayrıca bir geliştirici kiralamak veya kendiniz kodunu öğrenmek gerekmez.
 • Geliştirme çalışmalarının büyük bir kısmı perde arkasında Cart66 ekibi tarafından tamamlanır. Bir kez daha, bu WooCommerce üzerinde Cart66 düşünmeye başlayanlar için güçlü bir nedendir.
 • Cart66 gelen e-posta pazarlama bazı rakiplerinden daha güçlüdür. Örneğin, liste segmentasyon, damla kampanyaları için araçlar almak ve takip e-postaları tüm zamanlanmış WordPress panosuna kolaylık sağlar.
 • Cart66 dijital ürünleri de desteklemektedir. Aynı anda bazı e-Kitap ve ayakkabı satmak isteyenler için geliştirilmiştir.
 • Ödeme Ağ Geçidi sağlıyor.
 • İçerik kısıtlama, yinelenen ödemeler ve abonelikler Cart66 eklentisi ile paketlenir.

4.WP eCommerce

WP eCommerce sıkça WooCommerce doğrudan alternatif olarak görülmüştür. Eklenti pano arayüzü ve fiyatlandırma modeli de dahil olmak üzere WooCommerce çok benzer kurulduğundan dolayı aynı isim verilmiştir. Ücretsiz şekilde eklentiyi indirip daha fazla özellik için ödeme yapmak isterseniz, sonunda eklenti mağazaya gidip, böylece fiyatlandırmayı görebilirsiniz. Ücretli modellerde daha fazla uzantı yani özellik bulunuyor. Aynı zamanda Altın Sepeti uzantısı tek bir site için 99 $ listelenen ve canlı arama, prim ödeme ağ geçitleri ve ürün galeriler için bir kılavuz görünümü gibi özellikleri sağlamaktadır.

Neden En İyi Eklenti Olarak Seçildi?

 • Gerçek müşteri destek ödemesi gerektirse de, çok daha yararlıdır. WP WooCommerce destek ekibi size her şeyi detaylıca anlatabilir.
 • Aynı zamanda size mağazanızı büyütmenize de olanak sağlıyor. Cart66 ve WooCommerce eklentilerinin karıştırılmış hali söylenebilir. Eğer WP WooCommerceyi seçersiniz ve bir veya iki eklentiler için ödeme ve genellikle kullanmak ister özelliklerinden temiz panosunu tutmak mümkün değil.
 • WP WooCommerce mağazası oldukça uzun bir süre için en yakın WooCommerce karşılaştırma olmuştur. Bu kod, hatalar, ve kötü desteği ile sorunlar nedeniyle oldu. Ancak, geliştiriciler en azından kendiniz için test ve ihtiyaçlarınıza uyan olmadığını görmek için, o iyi bir çözümdür, bu cephelerin hepsinde iyileştiği görülmektedir.

5.EcWid

Ecwid mükemmel derecelendirme ve WooCommerce gibi görünüyor. Ancak aslında oldukça farklı olan bir kurulum sahiptir. Ana farklardan biri Ecwid istediğiniz herhangi bir web sitesinde kullanılabilir olmasıdır. Eğer bir Drupal siteniz varsa, bir çevrimiçi mağaza başlatmak için Ecwid kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Tumblr, Facebook, WordPress, ve daha bir çok yazılımlarda da kullanılabilir.

Alternatif olarak, WooCommerce sadece bir WordPress eklentisi. Diğer bir farkı ise fiyatlandırmasıdır. WooCommerce eklentisinden farklı olarak fiyatlandırması daha düşüktür. Sadece bu değil, ama deneme eklentisi tamamen ücretsizdir ve eklentilerin bir kütüphane aksine daha yerleşik özellikleri de bulunuyor.

Neden En İyi Eklenti Olarak Seçildi?

 • Ecwid 10’a kadar ürünler için ücretsiz bir plan sunar. Bundan sonra, makul aylık ücretler ile güzel bir yükleme işlemi, arayüz ve özellik kümesi sunar.
 • Bu bir WordPress tabanlı makale olmasına rağmen, Ecwid en web sitesi yapanlar ve içerik yönetim sistemleri ile entegre etmek olanağı tanır.
 • Telefon ve sohbet desteği hem serbest özelleştirmeleri ve bazı planlarda öncelikli desteği ile birlikte bazı planlar için verilmektedir.
 • Diğer birçok WordPress eklentileri manuel yükseltme gerektiren oysa tüm eklentisi yükseltmeleri, Ecwid ile otomatik olarak gerçekleşir.
 • Ecwid depolarını barındıran, bu nedenle PCI-DCC Sertifikalı ve ağ geçidi ve banka arasındaki işlemlerin yapılması için tamamen güvenlidir. Listedeki diğer eklentileri çoğu için, barındırma sağlayıcınızdan PCI uyum sağlamaya var.
 • Ecwid anında birden satış kanallarından satmak yardımcı güçlü bir odak vardır. Örneğin, fiyatlandırma planları bazıları sizin için Facebook Mağazalar oluşturun. Satış, online pazarları, satış düzenli noktası, eBay ve Google Alışveriş mobil noktası için seçenekler de vardır.
 • Eğer bir sitede Ecwid yüklediğinizde mağaza tüm verileri farklı bir web sitesine aktarılabilir ve satış birden fazla cephede olur böylece senkronize edildi.

 

 

 Yorum Yap
0 Yorum yapan