Dış Bağlantıların SEO’da Yararı Nedir?

Dış Bağlantıların SEO’da Yararı Nedir?

Yukarıdaki dış bağlantı ekleme gibi, ayrıca yüksek etki yetki sitelerine bazı harici linkler eklemek gerekir. Bu da Google’ın olduğunu bildirerek, WordPress SEO yardımcı olur sizinkine uygun, yüksek kaliteli içerik dışarı bağlama ve ek bilgi sunarak kullanıcı deneyimini geliştirir.

Aynı zamanda dış bağlantılar başka bir marka ile bir çalışmanıza yol açabilir. Yayınınız da başka şirkete bağlanma, onlara hızlı bir e-posta olarak mail atmak veya yayımlamak ve pay almak için sormak sonra tweet, onların sosyal profilleri üzerinde paylaşırsanız bu sizin için anlık özgür trafik olabilir. Kurumsal bir şirket için dış bağlantılar sizin önemli alanlarınızdan birisi olur.

Çünkü dış bağlantıların SEO’ya etkisi vardır. Eğer çok fazla dış bağlantılar bulunuyorsa arama motorları sizi kötü amaçlı bir site olarak algılıyor. En fazla makalelerinizde dış bağlantılar bulunabilir.

Her ne kadar harici veya dış bağlantı olursa kötü olur. Arama motorlarında daha iyi puan almak isterseniz dış bağlantılar sizin en önemli alanlarınızdan birisidir. Ve unutmayın, sitenizdeki insanları elinizde tutmak için dış bağlantıları güzel ve küçük bir etki ile yeni bir sekmede veya pencerede bağlantı açık hale getirebilirsiniz. Bazı insanlar bu dış bağlantıların yeni pencerede veya sekmede açılmasının kötü olduğu iddia edebilir. Tabi ki, bu konuda herkes farklı bir karaktere sahiptir. Ancak insanların geri dönmesine yardımcı olmak ve onların aksi takdirde sadece sahip olabilir. Daha sonra ise yeniden sitenize geri dönebilir. Yeni bir sekmede veya pencerede bir bağlantı açık olmak için aşağıdaki hızlı adımları izleyin.

Aşama 1

Görsel düzenleyici üst kısmındaki bağlantı düğmesini bir köprü tıklayın oluşturabilir. Veya kelime vurgulamak için CTRL + K tuşlarını kullanabilirsiniz. Dış bağlantılara girin ve “Bağlantı Seçenekleri.” Bölümüne geçiş yapın.

Adım 2

Ardından “Yeni sekmede aç bağlantısını” ı seçin. Bu, aşağıda görüldüğü gibi yayınlarınız, üzerine hedefi =”_ blank” HTML eşdeğeri ekler. target=”_blank komutu sayesinde bağlantıyı yeni sekmede açabilirsiniz. Aşağıda ise yeni pencerede açma komutunu görebilirsiniz. Ancak bağlantıları kaldırmanız daha güzel ve tavsiye edilebilir.

Birbu

 

 

 Yorum Yap
0 Yorum yapan