Domain Transferi Sırasında Site Kapanır mı?

Domain Transferi Sırasında Site Kapanır mı?

Daha önce kayıt ettiğiniz bir domaini farklı bir firmaya transfer etmek istiyorsanız ve transfer süresince sitenizin kapalı kalmasından korkuyorsanız detaylar yazımızda.

Genellikle Godaddy, Porkbun vb. yabancı firmalardan indirimle alan adı kayıt eden kişiler kayıt yenileme ücretlerinin pahalılığından yakınmaktadır. Bu firmalar ucuz domain kaydı yaparak müşteri çekmeyi amaçlamaktadır, kayıt yenileme vakti geldiğinde ise yüksek fiyat politikası ile kayıt yenileterek para kazanmayı amaçlamaktadır.

Yüksek kayıt yenileme ücretleri ile karşılaşan kullanıcılar transfer işlemleri süresince sitenin kapalı kalmasından korktuğu ve transfer işlemleri ile uğraşmak istemediği için firmaların istediği ücretleri ödeyerek domainlerini yenilemektedir.

Bu durum muhtemelen sizin de başınıza gelmiş olabilir, ya da çalıştığınız kayıt firmasının hizmetlerinden memnun kalmadığınız için alan adınızı farklı bir firmaya aktarmak istiyor olabilirsiniz.

Domain nasıl başka bir firmaya aktarılır ?

Bu durum alan adınızın kayıtlı olduğu firmanın yönetim panelinden yapıldığı için firmadan firmaya farklılıklar gösterebilir ancak ortak nokta da hepsi bir transfer kodu vermektedir.

Transfer etmek istediğiniz firmanın yönetim paneline de bu transfer kodunu girdiğiniz de ortalama 1 hafta içerisinde alan adınız yeni firmaya aktarılmış olacaktır.

Alan adını nasıl transfer edeceğiniz hakkında bilginiz yoksa çalıştığınız firmanın ismi ile Google’da arama yaparak nasıl transfer işlemini yapacağınıza dair daha detaylı bilgiler de bulabilirsiniz.

Domain 1 hafta kapalı mı kalacak?

Domain başka bir firmaya nasıl aktarılır? başlığında belirttiğimiz gibi ortalama olarak transfer süreci bir hafta sürmektedir, ancak korkmanıza gerek yok, alan adınız hiç kesintiye uğramadan transfer işlemi gerçekleşecektir.

Bu nedenle transfer işlemi yaparken çekinmenize hiç gerek yok!

Yorum Yap
0 Yorum yapan