Facebook Reklam ve İşletme Yöneticileri Güncellenecek

Facebook Reklam ve İşletme Yöneticileri Güncellenecek

Facebook, geçtiğimiz günlerde Business Blog üzerinden yayınladığı bir yazı ile reklam ve işletme yöneticilerini (Business Manager) güncelleyeceğini açıkladı. Güncelleme sonrasında Facebook reklam ve işletme yöneticileri yepyeni özellikler ve geliştirilmiş metrikleri ile karşımıza çıkacak.

Geliştirilmiş reklam yöneticisi hali hazırda kullanıma hazır fakat yeni işletme yöneticisinin yayınlanması bu yıl sonunu bulabilir.

Yeni Reklam Yöneticisinin Özellikleri

Facebook, yeni reklam yöneticisinin arayüzünü yenileyerek daha sade ve basit bir tasarıma geçiş yaptı. Gelen yeniliklerin tamamı ise şu şekilde;

  • Daha temiz tasarım
  • Yeni bir kampanya yönetim şekli
  • Basitleştirilmiş gezinme özellikleri

Yenilenen arayüze erişimi olan kullanıcılar, reklamları yönetmek için daha fazla ayrıntı sunan yeni bir gezinti çubuğu ile karşılaşacaklar.

Yeni gezinti çubuğu, reklam performansı ve raporlaması hakkında detaylı bilgiler sunan araçları da içinde barındırıyor. Kampanya oluşturma deneyimini de yenileyen bu güncelleme ile reklam oluştururken daha fazla esneklik sağlanabilmesi için reklamlara kopyala yapıştır özelliği de eklenmiş.

Otomatik adlandırma özelliği, işletmelerin kampanyalarını, reklam kümelerini ve reklam adlarını daha da hızlı bir şekilde oluşturmasını sağlayarak, birleştirildiğinde büyük bir zamana hitap eden bir işi kolaylaştırmış.

Yavaş yavaş yayılmaya başlayan bu yeni güncelleme, gelecek yıl herkese açık şekilde yayınlanacak.

>> Facebook Reklam Alaka Düzeyi Nasıl Ölçülüyor?

Yeni İşletme Yöneticisinin (Business Manager) Özellikleri

Yeni İşletme Yöneticisinin (Business Manager) Özellikleri

Facebook, ajansların müşterilerinin kampanyalarını öncekinden daha hızlı bir şekilde etkinleştirmelerini sağlamak için Business Manager’a büyük bir güncelleme getirmeyi planlıyor. Gelecek güncellemenin detayları tamamen belli olmasa bile, bilinen yenilikler şu şekilde;

  • Ajansların yeni müşterilerini eklerken kesintisiz bir süreç geçirmesi
  • Ajansların müşterilerine ait tarihsel raporlamaları yönetebilmeleri için yeni bir kısım
  • Kullanıcılara varlık atamanın daha kolay ve işlevsel bir yolu

Business Manager güncellemesinin ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bir bilgi bulunmuyor fakat bu yıl sonunda yavaş yavaş yenilikleri görebiliriz.

Kaynak: 1

Yorum Yap
0 Yorum yapan