Facebook Sayfaları 5 Yeni Özellik Kazandı

Facebook Sayfaları 5 Yeni Özellik Kazandı

Facebook, İşletme sahibi ve pazarlamacıların daha etkin rol oynaması için 5 yeni özellikle birlikte tasarım tarafında da ufak değişiklikler yaptı.
Facebook günümüzde aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarına göre daha yaşlı olduğundan artık kullanıcı sayısı da pek aktif olmuyor. Bu yüzden Facebook son getirdiği güncellemesiyle büyük dikkat çekti. Artık Facebook’da kullanıcılar bir sayfanın kaç beğeni aldığını görmeyecek. Bu değişiklik sonrasında artık kullanıcılar sadece sayfanın toplam takipçi sayısını görebilecek.
Sayfa yöneticileri tarafından daha önemli olan takipçi rakamları artık Facebook için de daha önemli. Takipçiler Facebook sayfasının bildirimlerini almak için ekstra takip eden kişiler olduğundan, sayfa yöneticileri için de daha önemli bir metrik haline geliyor.
Kullanıcılar için yapılan bir yenilik ise sayfayı kimler tarafından çalıştırılacağını gösterilmesini kolaylaştırıyor. Sayfa yöneticilerinin Biyografisi artık daha da kullanışlı bir hale geliyor.
Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak

Facebook işletme sahipleri ve pazarlamacılar için yeni özellikler sunuyor

Kullanıcı tarafında iki yeni özelliğini gösteren Facebook şimdilik kullanıcılar tarafında yaptığı değişiklikler bunlardı. Bunun dışında İşletmeler ve pazarlamacılar için yeni özellikler getiren Facebook’un bu yeniliklerini inceleyelim;

  • Özelleştirilebilir Haber Kaynağı
  • Kullanışlı Navigation (Arayüz)
  • Daha kullanışlı Sayfa Yönetim Araçları
  • Aksiyon almasını sağlayacak tavsiyeler
  • Güvenlik ve Tümleşik Çalışma Özellikleri

Özelleştirilebilir Haber Kaynağı

Sayfa sahipleri artık kişisel akışlarının yanı sıra özel Haber Kaynağını oluşturabilirler. Burada Facebook ekibi tarafından yapılan açıklama da şu şekilde;
“Haber Kaynağı gücünü ilk defa sayfalarda deniyoruz. Artık Sayfalar konuşmaları keşfedebilir, katılabilir, eğilimleri takip edebilir, benzer içeriklere sahip sayfalarla etkileşim oluşturabilir ve hayranlarla da etkileşim oluşturabilir.”
Bu akışta daha fazla etkileşim sağlaması için tanınmış kişilerden gelen yorumlar, ön izleme olarak en üstte görüntüleniyor.

Kolaylaştırılmış hesap değiştirme

Facebook sayfa yöneticileri kendi hesapları ve sayfalar arasında hızlı geçiş sağlamak için yeni bir arayüz ile gezinmeyi kolaylaştırıyor. Bu özellik sağ altta bulunan üç çizgili gezinti çubuğu üzerinden ulaşılabiliyor, ekranın üst kısmında kişisel profil veya sayfa arasında tek tıkla seçim yapabilirsiniz.
 

Daha kullanışlı Sayfa Yönetim Araçları

Facebook üzerinden daha önce bir kişiyi sayfada yetkilendirmek için belirlenen sınıf üzerinden izin atama yapılabiliyordu. Bu gelen yeni özellik ile birlikte görev tabanlı yönetim izinleri yapılabiliyor. Farklı ve çeşitli yönetim seviyeleri yerine artık izinler tek tek yönetilebiliyor.
 

Aksiyon almasını sağlayacak tavsiyeler

Facebook bu getirdiği özellik ile sayfalarda daha fazla etkileşim ve eylem alacak öngörüler verdiğini belirtiyor fakat bunun detayları belirsiz. Bununla alakalı bir sayfa şu şekilde söylüyor: “Güncelleştirilmiş Öngörüler hedef kitlenizi ve kitlenizin nasıl performans gösterdiğini anlamanıza yardımcı olur”

Güvenlik ve Tümleşik Çalışma Özellikleri

Facebook diğer platformlara göre spam içeriklerle çok daha iyi savaşıyor. Nefret söylemi, şiddet içeren, cinsel veya spam içerik, farklı bir kimliğe bürünme gibi izin verilmeyen etkinliklere karşı Facebook algılamasını geliştirdiğini belirtti. Bununla birlikte Facebook, mavi doğrulanmış profil rozetlerini daha da belirgin bir hale getirdi. Sayfalar ve kullanıcılar tarafından artık bu rozetler daha belirgin ve anlaşılır oldu.

Yorum Yap
0 Yorum yapan