Instagram hikayesine nasıl bağlantı eklenir?

Instagram hikayesine nasıl bağlantı eklenir?

500 milyondan fazla hesap Instagram’ın hikayeler özelliğini kullanıyor ve Instagram’ın en çok görüntülenen hikayelerinin üçte biri markalar tarafından oluşturuluyor. Bu özelliğin Instagram’ın tabanında yankı bulduğu açıktır ve işletmeler, kitleleriyle etkileşim sağlamak için bu özelliği kullanabilir.
Ancak tüm bunlarla birlikte şu soru ortaya çıkıyor: Markalar, işletmeleri için trafik ve dönüşüm sağlamak amacıyla hikayeleri en yüksek avantajlarına nasıl kullanabilir? web sitenizi tanıtabilmeniz için yukarı kaydır özelliğiyle Instagram hikayelerine nasıl bağlantı ekleneceğini bilmekle başlar.

Instagram yukarı kaydır özelliği nedir?

Instagram yukarı kaydır özelliği, Instagram kullanıcılarının bir Instagram hikayesine bağlantı eklemesine olanak tanır. Hikayeyi görüntüleyen kullanıcılar, bağlantıyı açmak için basitçe “yukarı kaydırabilir”.
Yeni bir ürün, hizmet veya etkinlikle ilgili heyecan verici içerik yayınlayabilecek ve ardından hedef kitlenizi “ayrıntılar için yukarı kaydırmaya” teşvik edebileceksiniz. Bu, markalara Instagram platformundan trafik çekmelerine yol sağlar ve kullanıcıların markalarla daha görünür bir şekilde etkileşime girmesine olanak tanır.

Instagram’da yukarı kaydır özelliğini kimler kullanabilir?

Yukarı kaydır özelliği markalar ve Instagram kullanıcıları için tasarlanmıştır, bu nedenle Instagram kullanılabilirliği üç kritere uyanlarla sınırlar: Bir işletme profiliniz olmalı, doğrulanmış bir hesap olmalı ve en az 10.000 takipçiniz olmalıdır.

Instagram hikayelerine kaydırma nasıl eklenir?

  1. 10.000 takipçiniz veya doğrulanmış bir hesabınız olup olmadığını kontrol edin.
  2. Instagram Hikayenize yüklerken, sağ üstteki zincir gibi görünen simgeye tıklayın.
  3. Bir web sayfasına bağlantı eklemek için “+ URL”yi tıklayın.
  4. URL’yi metin kutusuna yazın.
  5. Sağ üstteki “Bitti” ye tıklayın.
  6. Yayınlamaya hazır olduğunuzda sağ alttaki “+Hikaye” düğmesini tıklayın.

10K takipçiniz yoksa nasıl Instagram’a nasıl bağlantı eklenir?

Ürünleri platform dışında tanıtmak istiyorsanız, bunu yapmak için biraz yaratıcı olmanız gerekebilir. İşte seçenekleriniz:

1- Kitlenizi bir IGTV videosuna yönlendirmek

IGTV, minimum 1 dakika ve maksimum 60 dakika uzunluğunda Instagram videoları oluşturmanıza izin veren bir uygulamadır. Normal Instagram gönderilerinden ve hikayelerden farklı olarak IGTV, video açıklamasına tıklanabilir bağlantılar eklemenize olanak tanır.
Hikayeler IGTV videolarından daha fazla dikkat çekerken, kullanabileceğiniz bir taktik, bağlantınızla IGTV videosunu tanıtan bir hikaye oluşturmaktır.

2- Kitlenizi biyografinizdeki bağlantıya yönlendirmek

Instagram ayrıca profil biyografinize bir bağlantı bırakmanıza izin verir. Belirli bir sayfaya trafik çekmek istiyorsanız, web site bağlantısını ekleyebilir ve ardından insanları oraya yönlendirmek için Instagram hikayenize “bio kısmından ulaşabilirsiniz” yönlendirmesi yapabilirsiniz.
Ancak ana dezavantajı, aynı anda birden fazla bağlantıyı tanıtamayacak olmanızdır, bu nedenle biyografinize yerleştirdiğiniz bağlantıyı şu anda oluşturmakta olduğunuz içerikle eşleşecek şekilde koordine etmeniz gerekir.
Bu yöntemlerin her ikisi de kullanıcının bağlantılara erişmek için atması gereken ekstra adımlar nedeniyle daha düşük dönüşümlerle sonuçlanabilir. Ancak, her ikisi de kitlenizi 10.000 takipçiye çıkarırken Instagram’dan trafik kazanmanın mükemmel yollarıdır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan