Instagram’da Yeni Bir Özellik

Instagram’da Yeni Bir Özellik

Hayatımızın vazgeçilmez sosyal medya uygulaması İnstagram’da yeni bir özellik geldi. İnstagram, her geçen gün yenilik haberi ilgi odağında. Son olarak “name tag” özelliğini duyurmuştu. Gelen yenilik sayesinde Instagram kullanıcıları aradıkları profilleri kolay bir şekilde bulabilecek bir özellik getirmişti.

İnstagram’da Yeni Bir Özellik

Her geçen gün kullanıcı sayısı artan sosyal medya platformu instagram’ da yeni bir özellik “çift faktörlü kimlik doğrulama” özelliğiyle gelen yenilik sayesinde instagram kullanıcıları artık güvenlik risklerine karşı koruma altına alıyor. Tek yapılması gereken instagram ayarları değiştirerek güvenlik risklerine karşı koruyabilirsiniz.

Çift faktörlü kimlik doğrulama

İnstagram’da Yeni Bir Özellik kullanıcıları sevindirecek  yenilik sayesinde hesabınızı güveli bir hale getirebilirsiniz. Adından da bahsedildiği gibi iki faktörlü yani iki aşama gerçekleştirilmesi gerekiyor.

İlk olarak kullanıcı adı ve şifrenizi giriyorsunuz.Hesaba girildikten sonra kullanıcının kayıtlı olan kaydettiği telefona bir adet doğrulama kodu geliyor. Gelen doğrulama kodu ile hesaba giriş sağlayabiliyorsunuz.

Tüm Instagram Kullanıcıları Onaylı Hesap Başvurusu Yapabilecek

Kimlik Doğrulama Uygulaması

İnstagram hesabınızın ayarlar kısımda İki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneğine tıkladığınızda önünüze kimlik doğrulama uygulaması adı altında bir madde çıkacak. Maddeyi seçtiğinizde telefonunuzda bu kodu sağlayabilecek bir aplikasyonu var mı yok mu kontrol edilecek. Kodu sağlayabilecek aplikasyon yoksa indirme sayfasına yönlendirileceksiniz.
Uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza girmek için gereken doğrulama kodu bu uygulama üzerinden sağlanacak.
Gelen bu özellik sayesinde şahsınıza ait olan telefon hattınız olan SIM kartınız başka birinin eline geçerse hesaplarınızın kötü niyetle kullanılması önlemektir. Bu doğrultuda uygulamayı indirdiğiniz andan itibaren SIM kartınızın başkasının elinde olması da hesabınıza girmek için yeterli olmayacak.

Yorum Yap
0 Yorum yapan