İşletmeniz için Instagram video ipuçları

İşletmeniz için Instagram video ipuçları

Sosyal medya için video çekmek, marka imajınızı güçlendireceği gibi etkileşimlerinizi arttıracak ve yeni hedef kitlelere ulaşmanıza da yardımcı olacaktır. Peki, video çekmek için neler yapmanız ve hangi ipuçlarını üzerinde durmanız gerekiyor?

Instagram hikaye videoları

Takipçilerinizin yeni bir ürün serisi veya ürün yelpazesini ilk görenler olmasına izin verin.  Instagram hikayeleri zamana duyarlı bir yapıya sahip olduğundan, ürünlerinizi sınırlı süreli tekliflerle tanıtmak için mükemmel bir fırsat elde edebilirsiniz.

Hikayeleriniz kitlenizin dikkatini çektikten sonra, markanızın arkasındaki insanları ortaya çıkarabilirsiniz. Pazarlama çabalarınıza samimi bir dokunuş katacak.

Canlı yayın açın

Hikayelerin anlık doğası, olayları belgelemek için onları mükemmel kılar. Önemli anları videoya çekin ve hikayelerde takipçilerinizle paylaşın, böylece kitleniz kendilerini oradaymış gibi hissedebilir.

İzleyicilerinizin gerçek zamanlı olarak izleyebilmesi için canlı yayına geçerek bunu bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Instagram zaman çizelgesi videoları

Instagram’daki zaman çizelgesi videoları, 60 saniyeye kadar otomatik olarak oynatılır. Bunlardan aşağıdaki şekillerde yararlanabilirsiniz: 

Ürününüzü vurgulayın

Ürününüzün videosunu oluştururken temel özelliklere odaklanın. Potansiyel müşterileriniz arasında ilgi uyandırmanıza yardımcı olacaktır. Videolarınızı daha dikkat çekici hale getirmek için profesyonel bir video düzenleme aracı kullanabilirsiniz.

4: 5 oranını kullanın

 İnsanlar akışlarında gezinirken bir telefon ekranında en fazla alanı kapladıkları için zaman çizelgesi videolarını kare yerine portre biçiminde oluşturabilirsiniz. Videonuzun kare veya yatay olmasına kıyasla, geçmeleri gereken sürede dikkat çekme olasılığınız daha yüksektir.

Reklam oluşturun

Instagram reklamları, ürünlerinizi sanatsal bir şekilde sergilemek için ideal bir yoldur. Ticari reklamlarınız duygusal, ilham verici veya eğlenceli olabilir. Her zaman videolarınızda altyazı kullanın çünkü bazı izleyiciler sesi açma fırsatına sahip olamayabilir. Bu nedenle, ses kapalı olsa bile reklamlarınızın anlaşılmasının kolay olduğundan emin olun.

Görsel stil yaratın

Rekabetçi dünyada, kalabalığın arasından sıyrılan bir Instagram videosu oluşturmalısınız. Çoğu işletmeler yüksek kontrastlı video çekimleri yapar ama siz farklı bir şeyler deneyebilirsiniz. Örneğin, hem statik hem de temiz bir video çekimi oluşturabilirsiniz.

Sizin için hangi tekniğin işe yarayacağını bulmak için bazı testler yapın. Bir zamanlar dikey videoların yanlış bir estetik seçim olduğu düşünülüyordu. Bununla birlikte, dikey mobil cihazların popülaritesiyle, çok sayıda sosyal ağ platformu, kullanıcı deneyimlerini uyarladı. Yani rakiplerinizin yatay videolar kullandığını fark ederseniz, reklamlarınızı dikey olarak çekebilirsiniz. Dikey videolar tüm ekranı kaplar; bu nedenle, izleyicilere daha sürükleyici bir deneyim sunabilirsiniz.

Bunun dışında videolarınız için eğlenceli başlıklar seçebilirsiniz. Açıklayıcı olmalı ve insanlara videonun neyle ilgili olduğunu bilgilendirmelisiniz.

Doğru hashtagleri kullanın

Hashtagleriniz ne kadar alakalı olursa, işinize o kadar iyi yardımcı olurlar. Uygun bir hashtag seçtiğinizde, potansiyel müşterilerinizin Instagram gönderilerinizi bulması daha kolay hale gelir. 

Instagram’da Kullanılan Popüler Hashtagler

Yorum Yap
0 Yorum yapan