Limited Şirketi Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Limited Şirketi Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlara ürün ve hizmet sunan hizmet sektörü oldukça geniş sınırlara sahip olan ve her geçen gün bu sınırları genişleten devasa bir alan haline gelmiştir. Küçük ya da büyük boyutlu işletmeler kuran birçok girişimciler ve ticaretçiler bu işletmeler vasıtası ile insanlara ürün ve hizmet sunarken aynı zamanda ticaret girişimlerinde de bulunmaktadırlar. Eğer insanlar ürün ve hizmet sunmak için ya da ticaret yapmak için mekan açmayı düşünüyor iseniz birçok farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Örneğin; şahıs işletmesi açabileceğiniz gibi aynı zamanda limited şirketi gibi şirket de açabilirsiniz.
Her alanda olduğu gibi limited şirketi kurarken de elbette bir takım izlenmesi gereken yollar ve gereklilikler bulunmaktadır. Bu gerekliliklerin başında öncelikle limited şirketi açmaya karar vermeniz gelmektedir. Limited şirketi açmaya karar verdiyseniz sırası ile izlemeniz gereken yolları izleyip gerekli şartları sağladığınızda şirketinizi açmak oldukça kolay olacaktır.
Kanunlar açısından yasak sayılmayan tüm ekonomik amaç ve kazançlar için kurulabilen şirketlere “Limited Şirket” adı verilmektedir. Limited şirketinizi açmak için öncelikle ilk etapta limited şirket sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir. Noter tarafından onaylanması gereken bu sözleşme kapsamında sermayenizin tümünü taahhüt ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. Ayrıca bu sözleşme itibari ile sermayenizin pay bedellerine dair ödemeler hususuna da yer verilmektedir.

Limited Şirket Sözleşmesinde Hangi Kayıtlar Bulunmalıdır?

Limited şirketinizi kurarken noter tarafından onaylanacak olan şirket sözleşmesinde yer vermeniz zorunlu olan bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında öncelikle şirketinizin unvanı ve merkez bilgileridir. Yani şirketinizin unvanının ne olacağı ile birlikte şirketinizin hangi merkeze bağlı olacağını mutlaka sözleşmede belirtmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte limited şirketinizin ne üzerine olacağı yani işletmenizin alanı, sermayenizin tutarı, sermaye paylarının miktarları, sermaye paylarının bulunduğu gruplar, müdürlerinizin isimleri ve diğer bilgileri sözleşmede mutlaka yer almalıdır.
Limited şirketiniz için imzalayacağınız noter onaylı sözleşmeniz içerisinde yer alması gereken bir diğer bilgi ise şirketinizin yapacağı ilanlardır. Bu bağlamda limited şirketinizin adına yapılacak olan tüm ilanların her açıdan özellikleri ayrıntılı bir şekilde sözleşmenizde yer almalıdır. Son adım ise gerekli tüm evrakları tamamladığınız takdirde limited şirketiniz için düzenlediğiniz tüm evrakları ticaret sicilde onaylatmanız gerekli. Aynı zamanda ardından da bankaya sermaye tutarınızı yatırarak belgesini düzenlediğiniz belgeler arasına eklemelisiniz.
Bu hususlar sonrasında ise en önemli hususların bir diğeri ise limited şirketinizin adına düzenlenen, her şeyin düşünüldüğü, şirketinizin kurumsal kimliğini ve hizmetlerini tam anlamı ile tanıtan bir web sitesi olacaktır. Şirketiniz adına açılacak olan bir web sitesi şirketinizin hızlı bir şekilde tanınmasını ve geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Web sitesi alanında profesyonellik düzeyi son derece yüksek olan bir ajans ile iş birliği yaparak sahip olacağınız web siteniz şirketiniz için temel gereksinimlerin başında gelirken limited şirket kurarken dikkat edilmesi gerekenler başında gelmektedir.

Limited Şirketi Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler

Ticari alanda kurduğunuz limited şirketiniz ya da şahıs şirketiniz için elbette ki faaliyete geçtikten sonra da bir takım adımlar atmak zorundasınız. Ve çalışmalar yapmak durumundasınız. Öncelikle şirketinizi kurduktan sonra yapacağınız ilk iş iyi bir web sitesi olmalıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi şirketiniz adına açılan bir web sitesi, geniş bir kitleye ulaşırken aynı zamanda şirketinizi hızlı bir şekilde tanıtmanıza ve bununla birlikte ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve faaliyetlerinizi daha hızlı ve daha etkili bir şekilde hedef kitleye ulaştırabilirsiniz.
Bunun için de öncelikle bu konuda profesyonel olan bir ajans ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü şirketinizin büyümesi ve kısa sürede gelişimini tamamlaması için web sitesi açtırmak şirket kurduktan sonra yapılması gerekenler başında gelen önemli bir ihtiyaç konumundadır.
Şirketiniz için web sitesi açtırdıktan sonra ise mutlaka şirketinizin tüm tescil kayıtlarını, maliye kayıtlarını ve bilgilerini kontrol etmelisiniz. Ve maliye ya da vergi ödemeleri konusunda hassas davranarak takviminizi takip etmeniz şirketinizin sicilinin temiz olmasını sağlayacaktır.

İyi Bir Web Sitesi Şirketinizi Zirveye Taşır

Limited şirketi kurduktan sonra yapmanız gereken ilk şey kesinlikle iyi bir web sitesi açtırmak olmalıdır. İnternet ve teknolojinin yaygın olduğu bu çağda eğer iyi bir web sitesine sahip iseniz büyümeniz ve tüketici potansiyeline ulaşmanız hiç de zor olmayacaktır ve aksine oldukça kısa süre içinde hedeflerinize ulaşacaksınızdır.
Şirketinizin büyümesini, tanınmasını ve sektörde isim yaparak kurumsal kimliğini kanıtlamasını istiyor iseniz öncelikle profesyonel bir ajans hizmeti alarak web sitesi tasarımı yaptırmalısınız. Web tasarımı ve yazılım konusunda işinde en iyisi olan personel ekibi ile çalışan , bu hizmeti profesyonelliğin sınırlarını aşmış bir düzeyde sizlere sunmaktadır. Limited şirketiniz için ile irtibata geçtiğinizde sadece şirketinize özel olarak web sitesi tasarımı yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda hizmet sonrasında da teknik destek imkanı sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki; prestijli bir şirketin yolu profesyonel bir web sitesinden geçerken kusursuz ve profesyonel bir web sitesi tasarımın yolu ise sadece ’ndan geçer.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan