Magento E-Ticaret Yazılımı Nedir?

Magento E-Ticaret Yazılımı Nedir?

Magento, ücretli veya ücretsiz seçeneği bulunan ve açık kaynak kodlu bir e-ticaret platformudur. Bu platformun oldukça fazla tercih edilmesinin sebebi açık kaynak kodlu olması, esnek bir platform olması, SEO optimizasyonu konusunda avantajlı olması ve yönetim açısından kolay olmasıdır. PHP ve Zend Framework tabanlı bu platform MySQL veri tabanı ile kullanılır. Ücretsiz seçenekler içinde en iyisi olarak karşımıza çıkıyor.

Magento ve Artıları

Öncelikle geliştiricileri etkileyen en önemli özelliği açık kaynak kodlu olmasıdır. Bu sayede yeterli yazılım bilginiz varsa isteğinize göre platformu şekillendirebilirsiniz. SEO optimizasyonu konusunda avantajlı olduğunu söylemiştik. Örneğin anahtar kelime bulma, sitemap oluşturma ve url kriterlerini kolayca halledebileceğiniz bu platform ile SEO kriterlerinin en önemli olanlarını büyük ölçüde yerine getirmiş oluyorsunuz. Eklenti seçeneklerinin fazla olması sayesinde pazarlamadan tutun da muhasebe kısmına kadar erişebilir ve kolayca yönetebilirsiniz. Ayrıca ürün kataloğu gibi pazarlama gerekliliklerini de aynı derecede kolayca yerine getirebiliyorsunuz. Dünya çapında 150.000’den fazla işletme tarafından kullanılmasını da bu avantajları açıklıyor.

Magento Yazılımının Kurulumu

Bu platformu kurabilmeniz için açık kaynak dostu olmanız gerekir. Bu yüzden Linux tabanlı bir hosting veya sunucu ile çalışmanız gerekiyor. Magento’nun resmi sitesinden sıkıştırılmış kurulum dosyasını indirerek işe başlayabilirsiniz. Bu yazılımı kullanabilmek için yönetici paneliniz üzerinden veritabanı oluşturmanız gerekiyor. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra arama kısmından alan adınızı girdiğiniz zaman Magento’nun default şekilde sizi karşılayacaktır. Yazılım sitenizin Magento uyumluluğunu kontrol edecektir. Şayet siteniz uygunsa diğer aşamaya geçebilirsiniz. Sizi veritabanınız ile ilgili bilgileri gireceğiniz ekrana yönlendirecektir. Bilgileri girmelisiniz. Sonraki aşamada sitenizin url adresini girerek onaylıyorsunuz ve sistem üzerinde kullanacağınız saat dilimi ile para birimini giriyorsunuz. Bu aşamadan sonra ise gelen ekrandan yönetici hesabınızı dilediğiniz şekilde oluşturuyorsunuz.

 olarak e-ticaret yazılımlarını gerekli durumlarda oldukça sık kullanıyoruz. Bu platformun sunduğu kolaylıklardan yararlanmanız için çalışıyoruz. Magento gibi diğer işinizi kolaylaştıracak en iyi yazılımları sitenize entegre ederek hayalinizdeki ve en iyi e-ticaret sitesini size sunuyoruz. Bu sayede firmamızın temel vizyonu olan müşteri memnuniyeti ilkesini yerine getirmiş oluyoruz.Yorum Yap
0 Yorum yapan