Mobil Uyumlu Site Yapmak İçin İpucular

Mobil Uyumlu Site Yapmak İçin İpucular

Web sitelerimizin kullanım avantajları, göze hitap eden tasarım kısmı aktif ziyaretçi sayımızı etkileyen önemli unsurlardan birisidir. Teknolojinin taşınabilir bir hal aldığı günümüzde mobil platformalara ağırlık vermekte fayda var. Özellikle internet sitenize sürekli olarak her yerden erişim olsun istiyorsanız mobil uyumlu site yapmanız gerekmektedir. Bunun için bazı kolay adımları izlemek yeterli olacaktır.

Mobil Uyumlu Olmak Nedir?

İnternet siteleri bilgisayarlarda kodlanır. Belli yapıları, dizaynları vardır. Gerek sayfanın üst yani header kısmı, gerek sayfamızın içerik girdiğimiz kısımları, gerek görsellerin düzeni bilgisayar ekranlarına göre düzenlenir. Genel anlamda mobil uyumlu olmayan siteler kullanım esnasında oldukça sinir bozucu olabilir. Bu yüzden sitenizin dinamiğini daha küçük boyutlardaki mobil ekranlara göre şekilde alabilecek, duyarlı bir şekilde tasarlanması gerekir. Bu genel olarak yazılımsal olarak çözülecek bir durumdur. 

Mobil Uyumlu Site Yapmak

Responsive tasarım yani duyarlı tasarım profesyonel bir sitede olmazsa olmazdır. Her platformdan erişmek adına oldukça önemlidir. Öncelikle web siteleri temalar üzerine inşa edilir. Gerek sıfırdan kendi temanızı oluşturun gerek daha önceden oluşturulmuş hazır temaları kullanın yine de görsel açıdan bir tema olması şarttır. Bu temayı oluşturduğunuzu var sayarsak Bootstrap gibi Framworkler sayesinde kodlama kısmında mobil duyarlılığı oluşturabilirsiniz. Kısaca mantıktan bahsedecek olursak web site dizaynınızı farklı piksellere göre şekillenir hale getirirsiniz. Genel anlamda mobil sitelerde sitenin her kısmı alt alta gelir. Gerek açılır pencereler gerek alt alta gelen içerik kısımları sitenizin mobil uyumluluğuna estetik katacak durumlardır. Bu yüzden kodlama kısmında yeterli bilginiz varsa basit bir şekilde sitenizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz. Aksi takdirde mobil uyumluluğu olan bir tema ile çalışmanız gerekir. 

Birbu Dijital Reklam Ajansı olarak müşterilerimiz için oluşturduğumuz her site mobil uyumludur. Kullandığımız temalar tamamen ekran boyutlarına göre duyarlı olup herhangi bir kayıp ve estetik bozulma olmadan mobil platformlardan izlenebilir. Bu yüzden bizim gibi bu işte profesyonellilk katmış firmalar ile çalışmak sizin web siteniz için gerekli olan her şeyi sağlayacaktır. Özellikle mobil uyumluluk konusunda ortaya çıkardığımız işlerde her zaman olduğu gibi kalite ve profesyonelliği duyarlı bir şekilde size sunuyoruz.Yorum Yap
0 Yorum yapan