Nulled Tema Ve Eklenti Kullanmanın Dezavantajları Nedir?

Nulled Tema Ve Eklenti Kullanmanın Dezavantajları Nedir?

İnsanlar temaların ve eklentilerin maliyetini düşürmek için birden fazla yollarla el atıyorlar. Bu sadece temalar için geçerli değildir. Resmi Premium sürümünü ödemek yerine internette mesela Nulled tema, nulled premium eklentiler aratıyorlar. Bu makalemizde nulled eklentilerin ve temalar kötü bir fikir olduğunun nedenini açıklayacağız.

Nulled Temalar, Eklentiler Neden Kabul Edilmemektedir?

Nulled terimi gelince aklınıza birçok şey gelebilir. Nulled terimini açıklamak için saldırıya uğramış, zararlı yollarla tema ve eklentilerin bilgilerinin toplanmış ve zararlı yolla kod haline getirilmiş tema ve eklentileri ifade eder. Bu temalar ve eklentiler üçüncü taraf web sitelerinden elde edilir ve bazen sitede bulunan diğer lisanslı tema ve eklentileri ele geçirmek için kullanılır.

Kullanımı Yasak

İnternet ortamı çok büyük olduğundan dolayı siber alemde çok fazla siyah şapkalı kötü yazılımcılar bulunuyor. Korsan şekilde tema, eklenti, müzik, film edinmek kanuna karşıdır. Her ne kadar birçok yazılımcı kötü yazılımcıları arasada onlar geç bulunuyor. Siyah şapkalı yazılımcılar kendileri ile sizi riske atarak hapis cezası yemenizi sağlıyor. Bu durumda suç sizin üzerinize kalıyor.

GKL (Genel Kamu Lisansı) telif hakkı nedeni ile lisanssız her hangi bir şeyin kullanımını suç olarak biliyor. Bu durumda eğer lisanssız kullandığınız bir yazılım bulunursa tutuklanma ihtimaliniz var. İnsanların daha çok nulled tema ve eklentilere geçmesinin karşısını almak için ücretsiz veya deneme sürümü sunuluyor.

SEO İçin Dezavantajları Nedir?

Kötü amaçlı temalar, eklentiler SEO için enjekte bağlantıları ve tüm arama motorlarında nulled temalar kötü algılanıyor. Sitenizin tüm arama motorlarında sırasının düşmesini dahada hızlandırırsınız. Ne kadarda optimize etseniz, içerik ekleseniz yine de sıralamanız düşecektir.

Nulled eklenti veya tema indirirken önce antivirüslere taratın. Girdiğiniz siteleri de çevrimiçi internet üzerinden taratabilirsiniz.

Mahkeme

Eğer nulled tema kullanırsanız, temanın sahibi olan firma sizi dava edebilir. Bu şekilde mahkeme sorunsalı oluşabilir. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekiyor.

Üretim sorunsalına geldiğimiz anda eğer yapılandıran kişi, tüm suçu kendi üzerine almak zorundadır. O zaman suç polise geldiğinde korsan yazılım kullanmaktan tutulursunuz.  Eğer bütçeniz yoksa nulled kullanmak yerine,
55,000 den fazla eklenti bulunuyor. Ücretsiz eklentileri kullanmanız daha iyidir.Yorum Yap
0 Yorum yapan