Organik Hit Arttırmak İçin Neler Yapılmalı

Organik Hit Arttırmak İçin Neler Yapılmalı

İnternet sitelerimizi oluştururken temel amacımız fazla ziyaret edilmek, ziyaretçilerimizin ziyaret sürelerini arttırmaktır. Sitemizin ilk tasarım kısmından içerik girmeye başladığımız kısma kadar bu doğrultuda çalışırız. Tıklanmanın internet literatüründeki adı hit olarak bilinir. Sitenizin hitine göre reklam geliri kazanabilir, içeriğinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Bu hit sayısını organik bir şekilde arttırmanın çeşitli yöntemleri vardır. Peki organik hit arttırmak için neler yapılmalı?

Bel Kemiğimiz : İçerik

Sitemiz için olumlu olabilecek her durum içeriğimize bağlıdır. İlgi çekici bir içeriğin bizi ileriye götürebileceği gibi özgün olmayan içerikler bizi geri plana atabilir. Bu yüzden içeriğimizi dikkat çekici, anahtar kelime kullanarak oluşturmamız gerekir. Bunun yanında içeriğimiz ile paralel sosyal medya hesapları yönetmek de bize avantaj sağlayacaktır. Ayrıca içerik üretirken en önemli konu dikkat çekici içerik oluşturmaktır. İnsanların psikolojisini okuyarak algılarını harekete geçirecek ve ilgilerini çekecek içerik oluşturmak önemlidir. Bunun için alanında uzman içerik yöneticileri ile çalışabilirsiniz.

İçeriğinizin Reklamını Güzel Yapmak

SEO kriterlerini yerine getirdiğimiz takdirde içeriğimizin arama motorlarında üst sıralara çıkacağını biliyoruz. Bu sayede sitemiz için organik bir biçimde hit arttırabiliriz. İnsanların sitemizi ziyaret etmesini reklamlar sayesinde sağlayabiliriz. İçeriğimizi ilgi çekici kılacak reklam çalışmaları ile sitemizin ziyaretçi sayısını arttırabiliriz. Reklam çalışmasının en kolay ve etkili yolu sosyal medya kullanımıdır. Aktif bir biçimde içeriğinizin reklamını yapmak size avantaj sağlayacaktır. Bu sayede sitenize kolay bir şekilde organik hit sağlayabilirsiniz. Sosyal medya kullanırken mizahvari bir dil her zaman işe yarayacaktır. Ayrıca kullanacağınız görsellerin ilgi çekici olması ve özgün olması size avantaj sağlayacaktır.

Ziyaretçilerinizin Daha Fazla Vakit Geçirmesini Sağlayın

Site tasarımınızı ve içeriğinizi insanların uzun zaman geçirmesini sağlayacak şekilde dizayn etmek sizin ilk adımınız olabilir. Bunun yanında kullanacağınız dilin insanların algısına dokunması gerekir. Daha öncede bahsettiğim gibi mizahvari bir dil her zaman işe yarar. Samimi bir ortamın olması, insanların teknik dilden daha çok eğlenebileceği, kendilerinden bir şeyler bulması gerekir. Bunun için sizin hitap ettiğiniz kitleyi iyi seçmenizi ve bu kitleye hitap edecek cümleler kurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Yorum Yap
0 Yorum yapan