Part Time Yazılım Uzmanı Nasıl Seçilmelidir?

Part Time Yazılım Uzmanı Nasıl Seçilmelidir?

Bilgisayar bilgisinin iyi olduğu durumlarda kazanç oluşturmak oldukça kolay. Günümüzde bilgisayar yazılımcılığı ile ilgili bilgi ve tecrübesi bulunan herkesin potansiyel bir gelir kaynağı vardır. Bunun dışında genel olarak genç yaşta başlanan yazılımcılık bazen hobi, bazen meslek, bazen de saf gelir kaynağı olabiliyor. Bu imkanı bir part time yazılım uzmanı olarak değerlendirebilir.

Yarı Zamanlı Yazılım Uzmanlığı

Günümüz imkanlarını göz önünde bulundurursak kendimizi geliştirmek oldukça basit. Hemen hepimizin elinin altında bulunan sınırsız internet erişimi ile bilgiye anında ve sınırsız kaynak avantajı ile ulaşabiliyoruz. Mühendislik bölümü öğrencileri hariç hemen her yazılımcı bu işe internetten ya da herhangi bir kitaptan denemeler yaprak başlamış, işin mantık ve mobilitesini öğrendikten sonra da profesyonel bir şekilde devam etmiştir. Başta da belirttiğim gibi kendinizi bu alanda geliştirerek iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Şayet bir öğrenci olduğunuzu varsayarsak yarı zamanlı yazılım uzmanlığı yaparak eğitim için gerekli masrafları karşılayabilirsiniz.

Yarı Zamanlı Olarak Kendini Geliştirme

Bu işi yarı zamanlı yani part time yapan insanlar genel anlamda hobi ve bir miktar kazanç mantığı ile yola çıkar. Bu yüzden olası müşteri potansiyeline erişmek biraz daha zor olabilir. Piyasadaki büyük ve reklam kapasitesi daha fazla olan firmalarla rekabet etmek başta dezavantaj olarak görünebilir. Zamanla bu dezavantaj yerini sizin kendinizi geliştirme olanağınıza göre avantaja dahi dönüşebilir. Bu durumu avantaja dönüştürmek sizin pazarlama politikanıza bağlıdır. Toplumun her kesimine uygun davranmak önemlidir. Her zaman için tek hedefiniz büyük ve kurumsal firmalar olmamalı. Diğer kesimlere de yönelerek kendi gelirinizi arttırmanın yanı sıra reklamınızı da yapabilme imkanı bulursunuz.

Part time yazılım uzmanı olmak bireysel gelişim isteyen bir meslektir. Sürekli değişen yazılım ortamlarına adapte olma, dillerin mantığını çabuk kavrama ve en önemlisi de işini yarı zamanlı olsa dahi profesyonel bir şekilde yapmak önemlidir. Bu pazardaki müşteri potansiyeliniz tamamen sizin pazarlama politikanıza bağlıdır. Her durumda olduğu gibi bu işte de müşteri memnuniyeti öncelikli önem unsuru olmalıdır. Teknolojinin bize sunduğu bu imkanları kendi lehimize çevirip güzel işler başarmak da oldukça mümkün bir hale geliyor.Yorum Yap
0 Yorum yapan