Pinterest’te trafik nasıl arttırılır?

Pinterest’te trafik nasıl arttırılır?

Bir web siteniz varsa ve trafik çekmek istiyorsanız Pinterest, web sitenize trafik çekmekte yardımcı olacaktır. Ancak, nereden başlayacağınızı bulmak neredeyse imkansız gözükebilir. İşletmenizi ve markanızı oluştururken Pinterest görünümlerinizi arttırmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.
Sosyal medya yönetim araçları

Başlangıç

Pinterest’te başarıya ulaşmak için bazı basit adımlar atın. Örneğin, Pinterest Analytics’e erişmek için bir iş hesabına dönüştürmelisiniz. Daha sonra, hedef kitlenize odaklanan bazı panolar oluşturun. Ardından,
• Hesabınıza marka ekleyin. Bunu, grup panosu kapakları oluşturarak yapın.
• Sabitlediğiniz her şeye tutarlı bir görünüm kazandırmak için resimleriniz için bir şablon oluşturun.
• Her gün 20-30 pin göndererek hesabınızı doldurun.

Bir taban çizgisi oluşturun

Hesabınızın en az bir hafta aktif paylaşım yapın ve ardından sonuçlarınızı izlemeye başlayın. Analizleriniz stabilize olmaya başladığında, temeliniz olarak kullanmak için bir anlık görüntü alın. Bu, gelecekteki faaliyetlerinizin sonuçlarını ölçmenize yardımcı olacaktır.
Bir ay kadar kısa bir süre içinde, sıkı çalışmanızın karşılığını aldığınızı görmeye başlayacaksınız. Büyümeye devam etmek için analizlerinizi sabitlemeye ve izlemeye devam edin. Tutarlı büyümeyi hedeflemelisiniz, bu nedenle hesabınız durgunlaşırsa hızlı bir şekilde yanıt vermelisiniz.

Değişikliklere yanıt verin

Pinterest algoritmalarındaki veya kullanıcı davranışındaki değişiklikler nedeniyle dalgalanmalar yaşasanız da tepki vermeniz gerekir. Başlangıç olarak, mevcut pinleri yeniden yerleştirmek yerine yeni pinler göndermelisiniz. Ancak, eski pinlerinizin ömrünü farklı hashtag’ler ve anahtar kelimelerle yeniden yazarak uzatabilirsiniz.

Performansı değerlendirin

Pinterest stratejinizi uyguladıktan sonra, Pinterest görüntülemelerinde gözle görülür bir artışın keyfini çıkarabilirsiniz. Hiçbir şey değişmediyse, temelinizi doğru şekilde oluşturmamışsınız demektir, baştan çalışmanızı gözden geçirmelisiniz.
Doğal olarak, performans kazancınız birkaç faktöre bağlı olarak diğer Pinterest kullanıcılarından farklı olabilir. Örnek vermek gerekirse, Pinterest kullanıcıları sattığınız ürün ve hizmetlerin türüyle az ya da çok ilgileniyor olabilir. Bazı durumlarda, işletmeler görüşlerini nispeten kısa bir süre içinde ikiye katlayabilirler. Ek olarak, yeni pinler yapma ve analizleri izleme gibi rutin bir alışkanlık edinirseniz, uzun vadeli büyüme yaşayabilirsiniz.

Hatalardan kaçının

Pinterest’te doğru şeyleri yapmanın yanı sıra, yanlış faaliyetlerden kaçınmanız gerekir. Örneğin, grup panolarına dahil olma isteğinden kaçınmalısınız. Çoğunlukla, Pinterest grupları düşük katılım oranlarına sahiptir ve bu nedenle sınırlı potansiyel faydalar sunar.
Etkileşime giremezlerse daha fazla görüş çekmenin ne faydası var? Bu nedenle, hedef kitlenizi genişletme cazibesinden kaçınmalısınız. Minimum sayıda pano oluşturduğunuzda ve bunları işinizi hedeflemek için kullandığınızda, aynı anda görünümlerinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.
Ayrıca zamanınızı takipçi kazanmaya harcayarak da hata yapabilirsiniz. Pinterest kullanıcılarının pinlerinizi görüntülemek için sizi takip etmesi gerekmez. İçeriğiniz, sizi kimin takip ettiğinden bağımsız olarak özet akışlarında görünür, bu nedenle vaktinizi SEO’nuzu geliştirmek ve yeni içerik oluşturmak için kullanın.

İleriye gidin

Pinterest hesabınızı karlı bir varlık olarak korumak için, hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için analiz verilerinizi inceleyin. Sonuç olarak, içerik stratejinizi işinizle daha hassas bir şekilde bağlantı kuracak ve katılımı artıracak şekilde iyileştirebilirsiniz.
Son olarak tutarlı olun. Pinterest etkinliklerinizi planlamak ve ona bağlı kalmak için bir içerik takvimi oluşturun. İzleyicilerinizi görmezden gelmeye başlarsanız, sizi unutacaklardır.
Sonuç olarak, çabalarınıza odaklanarak ve basit adımlar atarak Pinterest görünümlerinizi artırabilirsiniz. Bir işletme hesabı kullandığınızdan, yeni pinler oluşturduğunuzdan ve tutarlı bir program sürdürdüğünüzden emin olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan