Sitemde Güvenli Değil Uyarısı Yazıyor!

Sitemde Güvenli Değil Uyarısı Yazıyor!

Web Sitem Güvenli Değil

Teknoloji ve internetin yaygın bir şekilde kullanılması ile birlikte aynı zamanda bir web sitesi de size kilometrelerce uzakta olan kişi ya da kişilere dahi anında ve etkileyici bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayan önemli bir araç haline gelmiştir. Kişisel ya da kurumsal bir web sitesi sahibi olmak artık son derece kolay bir hale gelirken tam anlamıyla amacınıza ulaşmak için web sitenizde bazı gereklilikler olması gerekmektedir. Özellikle sitemde güvenli değil yazıyor gibi bir şikayetiniz var ise bu oldukça önemli bir sorun demektir.

Web sitenize dakikalar içinde yüzlerce hatta binlerce ziyaretçi giriş yapabilir ve sitenizi ziyaret edebilir. Ancak tam da bu esnada web sitenizin sol üst köşesinde “Güvenli Değil” uyarısının görünmesi ziyaretçilerin veri kayıplarından çekinmesi ve güvensizlik nedeni ile oluşur. Web sitenizi terk etmesine ve dolayısıyla da web sitenizde ziyaretçi sayısının büyük oranda düşmesine neden olacaktır.

Sitenizde Neden “Güvenli Değil” Uyarısı Yapılır?

Bir web sitesinde gerek site verilerinin gerekse ziyaretçilerinizin şifre ve benzeri gibi giriş bilgilerinin korunması adına güvenlik protokolleri uygulanmaktadır. Bu güvenlik de şüphesiz SSL sertifikası ile sağlanmaktadır. Bu bağlamda sitenizde “Güvenli değil” uygulamasının asıl nedeni SSL sertifikasında bazı şeylerin ters gittiğinin ya da SSL sertifikanızın olmadığının işaretidir.

Günümüzde internet ortamında güvenlik amacı ile birçok farklı yol kullanılmaktadır. Bu konuda yasal bir yaptırım ya da zorunluluk olmamakla birlikte SSL sertifikası bu konuda en çok tercih edilen ve aynı zamanda güvenlik oranını en üst dereceye çıkaran unsur olmaktadır. Eğer sitemde güvenli değil yazıyor diyorsanız SSL sertifikanızın varlığından e etkinleştiğinden emin olmalısınız. SSL sertifikası; bilgisayarlar arasında ve web sitelerinde güvenli bir hale getirirken önemli verileri de şifreler sayesinde güvenli bir hale getirmektedir.

Güvenli Olmayan Sitenizi Güvenli Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

Web sitenizde güvenlik uyarısı ile karşı karşıya geliyorsanız ssl sertifikası gerekiyor. Ve sitenizin güvenli olmadığını fark ettiyseniz elbette sitenizi tekrar gerek site verileriniz gerekse ziyaretçilerinizin verileri için güvenli hale getirebilirsiniz. Bu konuda gibi alanında uzman ve tam bilgi donanıma sahip bir ajanstan teknik destek talep edebilirsiniz ve böylece sitenize bir SSL sertifikasını profesyonel bir şekilde yükleterek sitenizdeki güvensizlik sorununu çözebilirsiniz.Yorum Yap
0 Yorum yapan