SSL Sertifikası Etkinleştirme

SSL Sertifikası Etkinleştirme

İnternet ve teknoloji unsurları günümüzde insanların gerek iş gerekse sosyal hayatında adeta vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla da artık alışveriş, ticaret ve benzeri gibi tüm alanlarda internet kullanımı devasa bir şekilde hızlanmaya başlamıştır. Öyle ki; artık insanlar alışverişlerinin büyük bir kısmını internet üzerinden yaparken ticaret ile uğraşan girişimcilerin hemen hemen hepsi internet ile yakından alakalı olmaktadır.

Ticaret ile uğraşan ya da insanlara ürün veya hizmet sunan firma, şirket ya da bir marka iseniz internet geniş bir kitleye ulaşabilmeniz adına büyük önem taşımaktadır. Hal böyle olunca da internet sitelerinin özellikle kurumsal kimlik taşıyan internet sitelerinin gereklilikleri konusunda bilgi sahibi olmak kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelmektedir. Bu gerekliliklerin başında ise SSL sertifikası gelmektedir.

SSL Sertifikası Nedir?

Genel olarak SSL sertifikası kurumsal bir internet sitesinin gerek duyduğu ilk yazılımlardan birisidir denilebilir. Hele ki; e-ticaret sektöründe aktif bir şekilde faaliyet gösteren bir girişimci iseniz SSL sertifikasına mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Günümüzde e-ticaret piyasasında faaliyet gösteren tüm web siteleri “https” adı ile başlamaktadır. Google ya da diğer arama motorlarında https ile başlayan web siteleri arandığında ise güvenli olduğuna dair bildirim gelir. Bunun nedeni bu tür sitelerin belirli güvenlik esasları ile korunuyor olmasıdır ki; bu korunma da SSL sertifikası ile mümkün olmaktadır. Web sitenizi SSL sertifikası etkinleştirme sayesinde koruyabilir ve arama motorlarında güvenli bir hale getirebilirsiniz.

SSL Sertifikası Nasıl Etkinleştirilir?

Web siteniz için SSL sertifikası etkinleştirme işlemini alanında uzman olan sayesinde sorunsuz ve hatasız bir şekilde profesyonel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte bilgi birikimi gerekliliği ile birlikte sizler de yapabilirsiniz.

SSL sertifikası etkinleştirme işlemi için öncelikle Web Image Monitörden ağ yöneticisine giderek “Konfigürasyon” seçeneğini tıklayarak Güvenlik sekmesi altında yer alan “SSL/TSL” butonunu tıklamalısınız. Burada SSL/TSL’yi etkinleştirmek için şifreleme iletişim modunu tercih ederek “Aktif” seçeneğini tıklamalısınız. Tüm bu ayarlardan sonra ekrana çıkan “Güncelleniyor” bildirimi sona erdikten sonra “OK” tuşuna basarak oturumu kapatmalısınız.

SSL Sertifikası etkinleştirme alanında da piyasada profesyonelliğin üst sınırlarına ulaşmış olan , web siteniz için en güvenli SSL sertifikası etkinleştirme hizmetini sizlere %100 müşteri memnuniyeti garantisi ile sunmaktadır.Yorum Yap
0 Yorum yapan