SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

SSL Sertifikası, sitenizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Sitenizi ve kullanıcılarınızı korur. Site adreslerinin doğruluğunu kontrol eder. İletilen dökümanları şifreler ve bunu hedef noktaya ulaşmadan deşifre etmez. Bunun yanında döküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır. Bu güvenlik önlemleri sitenizin art niyetli kişiler tarafından hedef alınmasını, kullanıcılarınızın verilerinin korunmasını önler. Bu sitenizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Uzun vadede sitenizde korumanız gereken veri boyutu arttıkça bu önlemleri almış olmanız sizi rahatlatacaktır. Peki bir SSL Sertifikası nasıl alınır?

SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Öncelikle çeşitli şirketler bu konuda hizmet veriyor. Bu hizmetler içinde size uygun olanı seçip çeşitli bilgileri paylaştıktan sonra SSL Sertifikasına sahip oluyorsunuz. Bu sertifika için bazı bilgileri paylaşmanız gerekiyor. Satın alma işleminizi gerçekleştirirken fiyatlar yıllık olarak belirlenir. Bu fiyatlar kendi içinde çeşitlenebilir fakat ödeyeceğiniz miktar sitenizin güvenliğini göz önünde bulundurduğunuz takdirde oldukça cüzi bir miktar olarak kalacaktır. Bu aşamada karşınıza birçok şirket çıkacaktır. Bu şirketlerin size sunması gereken garanti koşulları vardır.

Bir Şirketten Beklentiniz Ne Olmalı?

Öncelikle bilmeniz gereken şey bu bir güvenlik işidir. Sadece sizin değil sizin sitenizi ziyaret eden kişilerin de güvenliği söz konusudur. Bu yüzden siteniz için firma tercih ederken kullanıcı yorumlarını inceleminizi tavsiye ederim. Bunun yanında size sürekli olarak bilgi konusunda destek vermesi gerekir. Ne zaman isterseniz canlı veya daha önceden belirtilmiş konularda destek alabilmeniz önemlidir. Bireysel bir web sitesine sahipseniz genel olarak sizden herhangi bir belge talep etmezler fakat kurumsal bir firmaya ait sitenize ssl sertifikası almak isterseniz sizden bazı belgeler istenecektir. Bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeniz gerekiyor. SEO destekli olması da sizin fikrinizi etkileyebilir. Bir taşla iki kuş vurmak gibi olacaktır. Ayrıca geri iade imkanı sunması da bana göre bir firmanın tercih edilebilirlik oranını oldukça yükseltecektir. SSL Sertifikanızın mobil uyumlu olması da avantaj sayılabilecek başlıklardan birisidir. Site güvenliği konusunda oldukça önemli bir unsur olan bu sertifika atlanmaması gereken bir konudur. Size en uygun firmadan SSL Sertifikanızı bir an önce alarak güvenli bir ortamda hizmet vermeye başlamanızı tavsiye ediyorum.Yorum Yap
0 Yorum yapan