Twitter Retweet’lere Fotoğraf, Video Veya GIF Eklenmesine İzin Verecek

Twitter Retweet’lere Fotoğraf, Video Veya GIF Eklenmesine İzin Verecek

En popüler sosyal mecralardan Twitter, alacağı güncelleme ile retweet özelliğini tamamen değiştiriyor. Twitter güncelleme ile birlikte, retweet’lere fotoğraf, video veya GIF eklenmesine izin verecek. Güncelleme bugün itibari ile iOS ve Android cihazlar ile web sitesi için aktif olacak.

Twitter indir – Android

Twitter indir – iOS

Retweet’e Medya Nasıl Eklenir?

Retweetlemek istediğiniz tweet’i alıntıladıktan sonra, alt taraftaki araç çubuğunda çıkan medya veya GIF butonlarından istediğinize tıklayarak, medya ekleyebilirsiniz.

Aslına bakıldığında çok büyük bir güncelleme gibi gözükmese de, güncelleme ile birlikte Twitter’daki medya oranının önemli miktarda artması beklenen arasında. Tweet’i bir yorum ile retweetlemek, Twitter kullanıcıları arasında oldukça yaygın kullanılan bir özellik. Bu özelliğe böyle bir güncelleme gelmesi, kullanıcı davranışlarında da büyük bir değişiklik gösterecektir.

>> Twitter’ın Yeni Aracı Tweet Atmak İçin En İyi Zamanı Gösteriyor

Twitter 2017’de getirdiği 140 olan karakter sayısını 280’e çıkaran dev güncelleme sonrasında Twttr adlı uygulaması ile platformda var olan prototipleri takip etmeyi kolay hale getirmişti. Küçük, büyük güncellemeler ile devamlı kullanıcı alışkanlıklarını düzenleyen Twitter, bu güncellemesi ile de bunu hedeflediği ortada. Yazılı platform olarak hayatımıza giren Twitter, zaman içerisinde gelen güncellemeler ile bu imajdan kurtulmayı başardı.

Yorum Yap
0 Yorum yapan