Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Bildiğimiz üzere SSL sertifikası sitenizdeki verilerin ve bilgilerin korunması için çeşitli imkanlar sunan bir sertifikadır. Bir sitenin güvenilir olup olmadığını bu sertifika sayesinde anlayabiliriz. Özellikle e-ticaret siteleri için bu sertifika oldukça önemlidir. SSL’i birçok firma çeşitli fiyat bareminde satıyor. İnternet üzerinde biraz araştırma yaptığınız zaman bu sertifikayı ücretsiz bulabilirsiniz. Arada nasıl bir fark olacağı kullanım sonrası düşüncenize bağlıdır. Ücretsiz SSL Sertifikası almak artık çok kolay.

Ücretsiz SSL Sertifikası Veren 3 Site

StartSSL.Com

Bu site ücretsiz SSL konusunda en sık tercih edilen sitelerden ve en güvenilir sitelerden birisidir. Bu site sayesinde birçok kişi ücret ödemeden SSL kullanabiliyor. Belirtmek isterim ki sitede izleyeceğiniz adımlar oldukça kolay. Siteye giriş yaptıktan sonra e-mail adresinizi girin. Bundan sonra domainadresinizi doğrulayabilirsiniz. Diğer aşama ise CSR oluşturmak. Bu işlemi StartComTool.exe uygulaması ile yapmak mümkündür. Ardından sırasıyla işlemleri gerçekleştirebilir ve kaydedip çıkabilirsiniz. Artık SSL sertifikası sahibisiniz.

Let’s Encrypt

Bu oldukça iyi bir SSL sağlayıcısıdır. Tek sorunu tüm hosting firmaları tarafından desteklenmez. Fakat kolay bir şekilde yönetici panelinizden kurabilir ve sitenize SSL sertifikası sağlayabilirsiniz. Her hosting firmasının desteklemediğini söyledik. Bu yüzden kurulum yapmadan önce mutlaka hosting sağlayıcınızla görüşmelisiniz.

SSLforFree

Adından da anlaşılacağı gibi ücretsiz SSL sağlayıcısıdır. Kullanım oranı oldukça yüksek ve güvenilirdir. İlk yapmanız gereken kurumsal siteyi ziyaret etmek. ardından sizi karşılayan ekranda SSL sertifikası almak istediğiniz sitenizin alan adını ve url bilgilerini girin. Karşınıza çıkan ekranda sizden sitenin sahibi olup olmadığınızı doğrulamanızı isteyecektir. İki farklı yöntem ile kurulabilir. En fazla kullanılan ve en kolay olan yöntem FTP sunucusu ile kurmaktır. FTP bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza çıkan onaylama ekranında onaylama butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça kolay bir yöntemdir.

İnternette her zaman alternatif vardır. Bu alternatifleri ortaya çıkartmak da biraz araştırma ile mümkündür. Öncelikle isteğinizi belirlemeli, size uygun olan ücretsiz SSL sağlayıcı sitesine karar vermelisiniz. En sık kullanılanları belirtmiş olsak da farklı alternatifler mevcuttur. Hakkında araştırma yaparak ve güvenilir olduğuna karar vererek ücretsiz bir SSL sertifikasına sahip olmanız oldukça kolay.Yorum Yap
0 Yorum yapan