W3C Standartları Nedir? W3C Standartlarının SEO’ya Etkisi

W3C Standartları Nedir? W3C Standartlarının SEO’ya Etkisi

W3C standartları, web üzerinde son derece önemli olan standartlar bütünü olarak internet kullanıcıları ve özellikle web sitesi sahipleri için büyük önem taşımaktadır. Açılımı Word Wide Web Consortium olan W3C, web standartlarının belirlenmesinde etkin yol oynayan bir örgüt olmakla birlikte bu örgütün web programları ve program tasarımları üzerinde belirledikleri bir takım standartları bulunmaktadır.

Program ve program uygulamaları üzerinde çalışan programcıların başarılı olması ve aynı zamanda da bu yeni tasarımlanan program ya da uygulamaların kullanan kullanıcılar için faydalı olması adına W3C standartları oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Dolayısıyla da w3c standartları nedir özellikle programlama yapan programcılar tarafından tamamen bilinmesi gereken önemli standartlar olmaktadır.

W3C Standartları Nelerdir?

W3C standartlarına kolaylıkla hakim olabilir ve öğrenebilirsiniz. Ancak özellikle birkaç hususu bilmeniz W3C standartları konusunda sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

W3C standartları kapsamında;

  • Site linklerinize title etiketi ekleyerek arama motorlarına kayıt yapmanız gerekmektedir.
  • Site linklerinde olduğu gibi sitenizdeki resimleriniz içinde title etiketi yardımı ile alt etiket eklemeniz W3C standartları kapsamında önemli bir gereklilik olmaktadır.
  • Etiketler mutlaka küçük harfler ile yazılmalıdır.
  • Sitenizdeki parametre değerleri mutlaka tırnak işaretleri arasında yazılmalıdır.
  • İki etiket kullanılmaksızın yazılan kod bilgilerinde sağa yatık olan slaştan önce mutlaka boşluk bırakılmalı ve slaşa kesinlikle unutulmamalıdır.
  • Web sitenizin tasarımı kapsamındaki kodlar CSS kullanılarak düzenlenmelidir.
  • Web sitenizdeki sayfalarda mutlaka belge tipini belirtmelisiniz.

Bu hususlar W3C standartları kapsamındaki en genle standartlardır. Genel bir şekilde bu standartları göz önünde bulundurarak çalışmalarınızı sürdürmeniz hem sizin hem de yeni kullanıcılarınız için oldukça önemlidir.

W3C Standartlarının Web Sitenize Avantajları

W3C standartlarını web siteniz üzerinde uyguladığınızda bu standartlar beraberinde birçok avantajı da sizlere sunacaktır. Öncelikle web sitenizde W3C standartlarını kullanmış iseniz sayfanız arama motorunda ilk sıralarda yerini alacaktır. Çünkü W3C standartları ile kodlanan sayfalar arama motorları tarafından daha fazla ilgi görmektedir.

W3C standartları sayesinde tarayıcı farklılıklarından kaynaklanan görüntü farklılıklar engellenmekle birlikte bu standartlar sayesinde sitenizin sayfaları daha hızlı yüklenmektedir ki bu hız kullanıcılar için büyük bir avantaj demektir.

SEO hakkında bilgi edinmek için diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Blogumuza gitmek için BLOG yazısına tıklayın.Yorum Yap
0 Yorum yapan