Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı?

Web Sitesi Mi Mobil Uygulama Mı?

Günümüz teknolojisini kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanmak oldukça kolay. Özellikle iş kurumları sanal dünyada yer edinmeye başlamışken. Gerek kişisel görüşlerimizi, işletmemizi, sosyalleşme platformlarımızı telefonlardan, bilgisayarlardan, tabletlerden görüntüleyebiliyoruz. İster bir web siteniz olsun ister mobil uygulamanız çağın gereksinimlerini takip etmek adına sizin için önemli olacaktır. Bir işletmenizin olduğunu varsayalım. Bu işletmeniz için kurumsal bir web sitesi oluşturarak bilgilendirme çalışması yapabilirsiniz. Ya da bir mobil uygulama ile size ulaşılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Peki web sitesi mi? Mobil Uygulama mı? Bu yazımızda bu konuya değinelim.

Web Sitesi Hakkında

Bir web sitesine sahip olmak günümüzde oldukça kolay bir hale geldi. Kaliteli, kurumsal, göze hitap eden bir web sitesi oluşturmak için iyi bir web tasarımcısı ile çalışabilirsiniz. Bu sayede işinizi internete taşıyarak daha büyük kitlelerle iletişim haline geçebilirsiniz. İnternette yerinizin olması sizi daha kurumsal yapacaktır. Yorumlama özelliği sayesinde internette tercih edilebilirlik konusunda bit adım öne çıkabilirsiniz. Bunun yanında sürekli güncellemeler ile sitenize içerik ekleyebilir, daha kolay şekilde reklam çalışması yapabilirsiniz. İnternetin diğer bir avantajı ise her durumda her cihazdan erişilebilir olmaktır.

Peki Mobil Uygulama?

İşin biraz daha teknik beceri isteyen kısmıdır. Bir mobil geliştirici ile çalışabileceğiniz gibi uygulamanızı kendiniz de üretebilirsiniz. Fakat gerekli grafik işlemleri, yazılımsal ve içeriksel düzenlemeler biraz işinizi zorlaştırabilir. Bir mobil uygulamanızın olması sizi insanların algısında daha kurumsal yapacaktır. Ayrıca uygulamanızı istediğiniz özelliklerle ilgi çekici kılabilirsiniz. Ekleyeceğiniz detaylar insanların kullanımı açısından size yönelmesini sağlayacaktır. Ayrıca mobil uygulamanız ile iletişim kısmı daha kolay olacaktır. Mobil uygulamanın dezavantajı ise herkesin akıllı telefon erişebilirliğinin az olması, cep telefonu işletim sistemi sürümleri gibi belli başlı problemlerdir. Bunun dışında mobil uygulama size olumlu ekstralar sağlayacaktır.

Hem mobil uygulama hem de web sitesinin kendine göre avantajları vardır. Kişisel fikir alış-verişi yapacaksanız internet sitesi sizin işinizi çok iyi görecektir. Bunun dışında daha kurumsal ve anlık bilgi akışına sahip olmanız gerekiyorsa iyi bir uygulama size avantaj sağlayacaktır. Önemli olan sektörünüzün ihtiyacını belirlemek ve bu doğrultuda işinize yarayacak platformda bulunmaktır.Yorum Yap
0 Yorum yapan