WordPress Cache Nasıl Temizlenir?

WordPress Cache Nasıl Temizlenir?

WordPress yazılımı kullanıyor iseniz bazen sitenzide herhangi bir veriyi ya da bilgiyi değiştirmek istediğinizde değişiklerin kaydedilmediğini fark edebilirsiniz. Bir tema değişikliği ya da bir blog gönderisi sitenizde kaydedilmeyebilir. Bu sorunun temelinde ise çoğu zaman eklentiler yatarken bu durum önbelleğinizin temizlenmesi gerektiğini yani cache temizliğini yapmanız gerektiğini göstermektedir. Bu yazıda ise wordpress cache nasıl temizlenir üç adımda rahatlıkla uygulayabileceksiniz.

WordPress Cache Temizliği

1. WP Super Cache Önbellek Temizliği

En gazla bilinen cache eklentilerinden birisi olan WordPress Super Cache, önbellek temizliğini yapmanız gereken eklentilerden birisidir. Bu işlem için öncelikle WordPress yönetici paneline girmeniz gerekmektedir. Ayarlar bölümünden “WP Super Cache” butonuna girerek “Önbellekteki alınan sayfaları sil” sekmesinin altındaki “Önbelleği Temizle” butonuna tıkladığınızda başarılı bir şekilde önbellek temizliğini yapmış olacaksınız.

2. W3 Total Cache Önbellek Temizliği

W3 Total Cache, WordPress yazılımında kişiselleştirme ve kişisel ayarların yapılmasını sağlayan bir eklenti türüdür. Dolayısıyla da zaman içerisinde bu eklentinin de önbelleğini temizlemeniz gerekecektir. Bunun içinde yine WordPress yönetici paneline girmeniz gerekmektedir. Yönetici panelinde “Performance” kısmından “Dashboard” butonuna tıkladıktan sonra sayfanın en üst kısmında bulunan “Empty All Caches” butonuna tıkladığınız an W3 Total Cache eklentisinin oluşturduğu tüm önbelleği temizlemiş olacaksınız.

3. WP Fastest Cache Önbellek Temizliği

Oldukça pratik ve hızlı bir kullanım imkanı sağlayan bir WordPress eklentisi olan WP Fastest Cache eklensinin önbelleğini temizlemek için her zaman olduğu gibi öncelikle WordPress yönetici paneline girmeniz gerekmektedir. Yönetici panelinizden WP Fastest Cache ayarları sayfasına girdikten sonra “Önbellek Temizle” sekmesinden “Önbellek Temizle” butonuna tıkladığınızda başarılı bir şekilde önbelleğinizi temizlemiş olacaksınız.

Önbellek Temizliğinizi Uzman Ellere Bırakın, Kesin Sonuç Alın

Bu adımlar ile cache temizliğini hızlı bir şekilde yapsanız da uzman bir cache temizliği siteniz için daha doğru ve etkili olacaktır. Doğrudan sitenizi güçlendiren ve hızlandıran cache önbellek temizliği, uzman bir ekibe sahip olan ile son derece etkili bir işlem haline gelmektedir. Amatör dokunuşlar yerine Birbu uzmanlığı ve garantisi altında cache temizliği siteniz için en sağlıklı ve en doğru işlem olacaktır.Yorum Yap
0 Yorum yapan