WordPress HTTP Fotoğraf Yüklenmeme Sorunu Çözümü

WordPress HTTP Fotoğraf Yüklenmeme Sorunu Çözümü

Her platformda olduğu gibi, her bir yazılımın hataları ve kabul etmediği dosyalar olabiliyor. WordPress medya kütüphanesine resim veya video yüklemeye çalışırken kullanıcılar genellikle bu sorunla karşı karşıya kalabiliyorlar.

WordPress HTTP Hatası Nedir?

Resim veya video yüklemek için çalışırken bir şeyler ters gittiğinde WordPress HTTP hata oluştuğunda medya kütüphanesinde bir sorun olduğunu belirtir. “HTTP hatası” çok belirsiz olduğundan dolayı nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Çünkü, ne bir açıklama veya düzeltmek için bir ayar bulunmuyor. Ama başarısızlığın birkaç nedeni olabilir. WordPress dosyayı algılayamadığı için HTTP Dosya Yükleme hatasını verir.

Nasıl WordPress HTTP Sorunu Düzeltilir?

WordPress, HTTP hata genellikle iki şeyden kaynaklanıyor: İlk olan istemci tarafı veya kullanıcı hatası  (vb Giriş oturumunun dosya adında kötü karakterler,) ikinci olarak bir eklentiden kaynaklanıyor olabilir.

Sayfayı Yenileyin

İlk olarak, herhangi bir nedenle, tarayıcı geçici olarak internet bağlantısını kesmiş olabilir. WordPress bu şekilde sizi bot olarak algılar ve panele erişiminizi yasaklar. Bazen sayfayı yeniledikten sonra tüm sorunlar çözülüyor. Bunun nedeni ISS, vb WordPress gibi yazılımlarda sunucu bağlantısının kopmasıdır.

İkincisi, bazen WordPress aniden sizi dış bir sekmeye atar. Sayfayı yeniledikten sonra devam edebilirsiniz. Veya diğer bir sorun”Giriş Oturumu Süresi Doldu” . WordPress’te oturumunuzu açık koyarak arka planda çalışırsanız belirli bir zamandan sonra “Giriş Oturumu Süresi Doldu” hatası ile karşı karşıya kalırsınız. Bunun herhangi bir nedeni yok sadece belirli bir süre hareket etmediğinizden WordPress oturumunuzu sonlandırıyor. WordPress’te dosya veya video yükleyecekseniz yüksek boyutlu dosya yüklerken 3-4 dakikadan bir farenizi hareket ettirin. Eğer yükleme işlemi yarım kaldıysa tekrar giriş yaptıktan sonra, tekrar dosyanızı yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Dosyayı Yeniden Boyutlandırma

Yüklendiğiniz dosyalar optimize edilmemiş oldukta WordPress için kötü dosya olarak algılanıyor. Bu yüzden Photoshop ile veya eklentiler sayesinde tekrardan güzel bir şekilde optimize edebilirsiniz. Arama motorlarında görseller çok dikkate alınıyor. Eğer SEO puanınıza bakarsanız düşük olmasının nedenlerinden birinde resimlerinizin optimize edilmemiş olmasıdır.

Eğer resimlerinizi doğru optimize ederseniz ana sayfanızda bulunan resimler daha kaliteli olacaktır. Sayfanızın açılış hızına dahada hız katacaktır. Yapmanız gereken 100 kb altında bir resim optimize etmektir.

Resim Dosyanızı Yeniden Adlandırın

Dosyanızda bulunan aşırı karakter sayısından veya kabul edilmeyen bir karakter kullandığınızdan dolayı dosyanız yüklenmiyor olabilir. WordPress global bir yazılım olduğu için genellikle tüm karakterleri kabul ediyor. Ayrıca kullandığınız eklentilerden de kaynaklanabilecek bir durumdur.

 Yorum Yap
0 Yorum yapan