YouTube, TrueView ve Mobil Uygulamalar için Dikey Video Reklamlarını Başlattı

YouTube, TrueView ve Mobil Uygulamalar için Dikey Video Reklamlarını Başlattı

Son zamanlarda içinde atlanamayan video reklamlarında bulunduğu bir çok güncellemeye imza atan YouTube, TrueView ve  mobil uygulamalar için dikey video reklamlarını başlattı. Yeni reklam çeşidi sayesinde reklamverenler TrueView ve mobil uygulamalara dikey video reklam verebilecek.

YouTube, TrueView ve Mobil Uygulamalar için Dikey Video Reklamlarını Başlattı

Dünyanın Google’dan sonra en çok kullanılan arama motoru olarak da adlandırılan, dünyanın en büyük video içerik platformu YouTube, her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Son güncelleme YouTube reklamverenleri TrueView ve Mobil uygulamalara Dikey Video Reklamlar verebilecek.

Kullanım Oranı Büyük Ölçüde Mobil

Yeni güncellemesini mobil bazlı gerçekleştiren YouTube, izlenme süresinin %70’inden fazlasının mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiğini belirtti. Elindeki veriyi iyi değerlendiren YouTube, mobil ziyaretçi kitlesinin daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlamak amacıyla artık dikey videolara uygun hale getirilmiş bir reklamcılık çözümüne sahip.

Dikey video reklamlar ekranın %75’ini kaplayacak ve yatay video reklamlara göre çok daha büyük görünecek. Eğer kullanıcı tam ekran butonuna basarsa reklam ekranın tamamını kaplayacak şekilde ekrana yayılacak.

Reklamverenlerin yeni mobil ekran boyutlarından daha iyi yararlanabilmesi ve reklam izleyen kullanıcılarında reklamlar sırasında en iyi deneyimi yaşayabilmesi adına geliştirilen dikey video reklamlar reklam verenler tarafından kullanılmak istediğinde, YouTube dikey video reklamlar konusunda reklamverene tavsiyelerde bulunacak.

Reklamverenler video reklamların farklı cihazlarda en iyi şekilde görünmesine önem veriyorlarsa, YouTube’un bu konuda da bir önerisi var; TrueView ve Mobil uygulama kampanyaları için farklı oranlara sahip video reklamlar oluşturmak.

YouTube Reklamlarının desteklenen en boy oranları ise şu şekilde;

  • Yatay: 16: 9
  • Dikey: 9:16
  • Kare: 1: 1

Ayrıca YouTube’un yapmış olduğu testlere göre, dikey video reklamları kullanan markaların marka bilinirliği, yatay video reklamları kullanan markalara göre %33 daha fazla.

Kaynak : Search Engine Journal

Yorum Yap
0 Yorum yapan