Youtube’a 24 Saatlik Metrik Geliyor

Youtube’a 24 Saatlik Metrik Geliyor

İçerik oluşturucuları tarafından Youtube’da yüklenmiş olan bir videonun 24 saatlik metriklerini takip etmek yeni gelen özellik ile mümkün oluyor.

Youtube İçerik Oluşturucu Stüdyosu ile erişilebilen bu yeni özellik ile artık içerik oluşturucuları videolarının ilk 24 saatte nasıl performans sergilediğini görüntüleyebilecekler. Genel görüntülenme sayısının yanı sıra herhangi bir videonun da 24 saatte göstermiş olduğu performans daha önce kullanıcılara sunulmazken yeni özellik ile artık mümkün hale geldi.

Youtube’da ilk 24 saati nasıl inceleyebiliriz?

“Klasik Stüdyo’ya elveda, yeni YouTube Studio’ya merhaba” duyurusuyla yeni özelliklerin geldiğini duyuran Youtube ekibi, 24 saatlik metrik ile Youtube Studio(Kanal Kontrol Paneli) üzerinden yeni tasarımını ve metriklerini paylaştı.

YouTube Analytics güncellemesi: Artık trafik kaynaklarını gösteriyor

Youtube’da paylaşılan bir veya genel kanal durumunu 24 saatlik bir metrik ile incelemek yeni arayüz ile çok kolaylaşıyor. Youtube Studio’ya girdikten sonra sol taraftaki menüden Analytics seçeneğine tıklayarak genel analitiklerin bulunduğu sayfaya erişmemiz gerekiyor. Açılan sayfada kanalınızın ve videolarınızın performansı ufak kutular halinde sizlere sunuluyor. Burada sağ üstte bulunan tarih aralığına tıklayarak “İlk 24 Saat” seçeneğine tıklamalısınız.

Yeni gelen metrik ile yukarıda gösterildiği gibi yeni yayınlanan videolara gelen tepkileri eksiksiz veri kümesi halinde görüntüleyebilirsiniz. İlk olarak Avrupa ülkelerine gelen bu özellik, zamanla diğer kullanıcılara da aşama aşama dağıtılacaktır. Ülkemizde ise ilk 24 saat özelliği kullanıma sunuldu.

24 Saatlik metrik bize neler sunuyor?

24 saatlik analiz metriği açıldıktan sonra karşımıza çıkan ilk satırda 24 saatlik durumun özetiyle karşılaşıyoruz. Bu özette: Toplam görüntülenme sayısı ve önceki videolarla karşılaştırılması gözüküyor. Hemen yanında yeni gelen aboneler ve eğer para kazanma özelliğiniz açıksa Tahmini geliriniz bulunuyor.

Ekranda aşağı indikçe videonun ilk 24 saatte biriktirdiği toplam izlenme süresi ve bu ivmenin tablo halinde paylaşıldığı görüntülenmekte. En üstte bizlere verilen 24 saatin özeti diğer videolarla otomatik karşılaştırdığı için bu analiz üzerine videolar üzerinde çalışmalar yapmamızı ve daha da geliştirmemizi düşündürüyor. Eğer uzun süredir içerik üretiyorsanız bu veriler 2019 ve sonrasında gelen videolarınız için geçerli, bu tarihin öncesindeki videolarınız bu metrikte görüntülenmiyor. Sadece videolar için kullanılan bu özellik canlı yayın içerikleri için kullanılmıyor.

Yorum Yap
0 Yorum yapan