3 Ücretsiz Başlık Oluşturma Aracı

3 Ücretsiz Başlık Oluşturma Aracı

Herkes sitesinin ön plana çıkmasını ister. Yıllarca uğraştıktan sonra elbette bir sıralama elde etmek gerekiyor. Şirketler ve ajanslar bir anahtar kelime üzerinde ilk sıraya çıkmayı, bloglar ise ilk 10,000-e girmek istiyor. Ne yapacağınızı hiç düşündünüz mü? Yapmanız gerekenlerden ilki güzel bir plan ve zamanlama ile gitmek. Örneğin, düzenli olarak günlük 1 makale ve hafta sonu 2 makale.

Bu şekilde aylık %128-lik bir artış göreceksiniz. Elbette aksatmalar olmazsa ve haftada 2 kez 2 makale girilince bu daha da iyi performans artışı göreceksiniz. Ardından düzenli olarak Google Analytics ile artışı, düşüşü görmeniz gerekiyor. Sıralamaya girmek için ilk önce yapmanız gerekenlerden birisi makalelerinizdir. Makale deyip geçmeyin. Makaleler tüm arama motorlarının göz bebeğidir. Çünkü, makale sayısında arama motorlarına daha fazla kullanıcı getiriyorsunuz bu şekilde hem arama motoru hem de siteniz trafik kazanmış oluyor. Tek yapmanız gereken kullanıcı kitlenizi elinizde tutmak.

Kullanıcı Kitlesi Nasıl Kazanılır?

Düzenli olarak makale girdiğinizde makalelerinizin kalitesine uygun olarak kullanıcılar düzenli olarak her makalenize göz atmaya başlar. Elbette ilgi çekici makale yazmazsanız o zaman kullanıcı kitlenizi kayıp edebilirsiniz. Makale eklerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

  • Makale Başlığı
  • Makale İçeriği
  • Karakter Sayısı
  • Anahtar Kelime Kullanımı

Makale Başlığı Neden Önemli?

Makalenizin içeriği çok güzel olabilir. Ancak yazdığınız başlık ile makaleniz tamamen çöp olabilir. Örneğin, makaleniz 50 SEO Önerisi içeriyor. Ancak makalenizin başlığını SEO Yükseltmek İçin Öneriler yazarsanız o zaman daha düşük kalır. Aynı içeriği birde bu şekilde düşünün “SEO Sıralamanızı Yükseltecek 50 İpucu” bu şekilde kullanıcılar tam bilgi edinmiş oluyor. 50 ipucu sayısı yüksek olduğundan her bir kullanıcı istediği içeriği makalenizde bulabilecek. Örneğin, dış SEO ve iç SEO, Meta kelime ve diğer tüm bilgiler hakkında bilgiyi rahatlıkla bula bilecek. Bu yüzden makale başlıkları en önemli SEO aracıdır. 3 Ücretsiz Başlık Oluşturma Aracı

Inbound Now Blog Title Generator

Kullanımı kolay olan en basit sitedir. Yapmanız gereken anahtar kelimenizi girmek ve “Başlık İçin Fikir Üret” butonuna tıklamanız. Bu şekilde karşınıza yüzlerce makale başlığı çıkacaktır. Ancak bu tür sitelerin Türkçe desteği olmadığı için bir çevirici eklentisine ihtiyacınız olacaktır.

SEOPressor Blog

Inbound Now gibi kullanımı kolay ve basit yapıya sahip bir sitedir. Yapmanız gereken aynı şekilde anahtar kelimeyi girmektir. Ancak Inbound Now’dan farklı olarak anahtar kelime için kategori seçe bilmenizdir. Örneğin, Google yazdığınızda bir marka / ürün seçeneğine tıklayarak Google hakkında bir başlık edinmiş olacaksınız.

Kategoriler:

• Endüstri

• Genel bir terim

• Bir marka / ürün

• Bir beceri

• Bir yer

• Bir kişi adı

• Bir etkinlik

CoSchedule Başlık Oluşturma Aracı

Aynı şekilde anahtar kelimeyi yazdıktan sonra “Şimdi Analiz Yap” butonuna tıkladıktan sonra hemen başlık üretmeye geçiyor. Ardından diğerlerinden farklı olarak anahtar kelimenizi araştırma yapar. Örneğin, başlığınız hakkında 100 üzerinden puanlama yapar. Seçtiğiniz başlık 100 üzerinden 70 yapabilir. Analizde Verilen Cevaplar:

  • Benzer Başlık Faizi
  • Alınmamış Başlık Faizi
  • Duyarlılığı
  • Tutarlılığı

Başlık Oluşturma Aracı Araştırır:

Başlık Türü – Listedekilerden birini seçerseniz o zaman daha etkili olur. Toplam puanınız artar. Karakter Sayısı -55 karakterden daha küçük uzun arama motorları kötü bir başlık olarak algılar. Kelime Sayısı – En fazla tıklama alan başlıklar genellikle 6 kelime uzunluğundadır. Yani bu da o demek oluyor ki görsel açından da site destek sağlıyor.Yorum Yap
0 Yorum yapan