Arama Ağı Nedir? SEO Nasıl Geliştirilir 4-1

Arama Ağı Nedir? SEO Nasıl Geliştirilir 4-1

Arama Ağı Nedir?

İnternet kapsamında hızına erişemeyeceğiniz ve asla hepsine sahip olamayacağınız devasa büyüklükte bilgi birikimi mevcut olmaktadır. Tüm bu bilgilere anahtar kelimeler girerek Google gibi arama ağlarından öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla da bu noktada arama ağı nedir sorusu interneti doğru kullanmakla birlikte aynı zamanda internet üzerinde aradığınız her bilgiye kolay ulaşabilmeniz adına oldukça önemli olmaktadır.
Türkiye’de ve hatta dünya genelinde en yaygın kullanan arama ağı Google olarak bilinmektedir. Ancak Google arama ağının yanı sıra Google kadar sık kullanılmasa da kullanıcılar tarafından tercih edilen arama ağları bulunmaktadır. Bu noktada arama ağı; İnternet kullanıcılarının Google üzerinde yer alan reklamları görebildiği ve aynı zamanda da ilgili anahtar kelimeleri ile ilgili tüm bilgi sayfalarını görüntüleyebildiği ağ olarak isimlendirilmektedir.

Arama Ağında Reklamlar Nasıl Üst Sıralarda Yer Alabilir?

İnternet üzerinde yer alan arama ağı kapsamında sayfaların hem en başında hem de en altında birçok reklam yer almaktadır. Bu reklamların üstte ya da altta yer almasının ilk kriterlerinin başında kullanıcı hareketleri gelmektedir. Yani şöyle ki; reklam alanları kullanıcılarının arama sonuçlarına göre üst ya da alt sıralarda konumlandırılmaktadır.
Google arama ağının ilk prensiplerinin başında kullanıcıların hareketleri gelmektedir. Dolayısıyla da kullanıcılar hangi veri ya da bilgileri daha çok aratırlar ise arama ağı üzerinde o alandaki reklamlar daha üst sıralarda yer almaktadır. Kısacası; en çok aranan veriler ile alakalı reklamlar arama ağlarında hep daha üs sıralarda yer almaktadır.

Arama Ağında Reklamların Önemi

Arama ağlarında firmanızın, kurumsal kimliğinizin ya da markanızın reklamlarının yer almasını ve daha geniş kitleme ulaşmak istiyor iseniz öncelikle vasıtası ile profesyonel hizmet alarak reklamlarınızın en üst sıralarda yer almasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Web tasarım ve yazılım konusunda profesyonelliğin üst sınırlarına çıkmış olan , arama ağı üzerinde web sitenizin ya da markanızın reklam unsurlarının üst sıralara taşınmasını sağlayarak kampanya ve benzeri gibi faaliyetlerinizin de anında geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.
Arama ağı üzerinde reklamlarınızın üst sıralara taşınması hızlı bir şekilde tanınmanızı ve ayrıca hızlı bir şekilde gelişmenizi de sağlayacaktır.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan