Blog İçin SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Blog İçin SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe Arama Motoru Optimizasyonu olarak biliniyor. Çoğu kişi SEO’nun boş bir şey olduğunu düşünüyor. Ancak öyle değil. Örneğin, ikinci el eşya web siteniz bulunuyor. Ancak Google, Yandex ve diğer arama motorlarında ikinci el eşya yazınca piyasada rekabetçi siteler çıkıyor. Ve siz aşağı indikçe kendi web sitenizi göremiyorsunuz. Bunun asıl nedeni SEO’dur. Bu yüzden SEO ile ilgili binlerce paylaşım ve eklentiler bulunuyor. Şimdi ise SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır? sorusuna cevap verelim.

SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

SEO Optimizasyonu iki türlü yapılıyor. Bunlardan birincisi yazılımsal optimizasyon, ikincisi ise eklentiler sayesinde yapılan SEO optimizasyonudur.

Yazılımsal SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web sitenizi oluşturduğunuz andan itibaren uyumlu olup olmadığını görebilirsiniz. Öncelikle birilerinden sorarak boşuna zaman harcamayın. Google en büyük arama motoru olduğu için Uyumluluk Testi aracını geliştirdi. Bu araçlara erişmek için Google Web Araçlarına gidin. Optimizasyon ile ilgili tasarım hatalarınıza bakın.
Genellikle sorunların hepsi JavaScript, HTML, CSS yazılımlarından kaynaklanıyor. Aynı zamanda kullandığınız resimlere de dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü, yazılımsal açından resimlerinden büyük bir yer aldığını görebilirsiniz. Uyumluluk testinde Google Web Aracı sizlere yeşil ve kırmızı renk olarak size tam olarak gösterecektir.

Eklentiler İle SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

İster blog isterse de ajans olsun her zaman seo optimizasyonuna ihtiyaç duyuyor. Bu sadece optimizasyon değil aynı zamanda içeriklerinizden de kaynaklanan bir durum. Örneğin, web sitenizde 1000 makale bulunsun. Ancak SEO’su olmadığı sürece de bu makaleler hiçbir işe yaramayacaktır. Bu yüzden her zaman makalelerinizi eklerken nasıl yapacağınızı düşünün.
Makaleler Arama motoru optimizasyonunda büyük rol oynuyor. Bu yüzden bazı eklentiler kullanarak her zaman daha yüksek hitler alabilirsiniz. Sadece ücretli eklentiler kullanmanıza gerek yok. Ücretsiz eklentiler kullanmanız daha iyi olacaktır. Elinizden geldiği kadar Nulled eklentiler kullanmayın. Web sitenizi yavaşlatacak uygulamalardan biriside Nulled eklentilerdir.

En İyi 5 Ücretsiz Ve Ücretli WordPress SEO Eklentileri

Yoast SEO (Ücretsiz Sürümü Bulunuyor)
SEOPressor
All In One SEO Pack
WP Social SEO Booster
Remove Query Strings
Yazının Devamı
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan