Featured Snippet Nedir? SEO Nasıl Geliştirilir 4-2

Featured Snippet Nedir? SEO Nasıl Geliştirilir 4-2

İnternet kullanıcıları Google arama ağı üzerinde sürekli arama yapmaktadır. Kullanıcıların bu arama faaliyetleri sırasında arama sonuçları çıktığı anda üst kutu içinde birçok sonuç görünmektedir. Featured Snippet aynı zamanda Öne Çıkan Snippet olarak bilinmektedir. Bu sonuçlar aynı zamanda Öne Çıkan Snippet nedir sorusunun da cevabını bizlere sunmaktadır. Öne Çıkan Snippet, aynı zamanda “sıfırıncı sıra” olarak da isimlendirilmektedir. Bu bağlamda kullanıcıların yapmış olduğu aramaların en üstte çıkan sonuçları “Featured Snippet” olarak bilinmektedir. Kısacası; özel bir yazılım olan Öne Çıkan Snippet, arama ile ilgili en sık karşılaşılan ve en net sonuçları ortaya koyar.
Öne Çıkan Snippet, Google aramaları sonuçlarında kullanıcıya sunduğu sonuçlar arasında aynı zamanda sayfa bilgilerini ve sayfa bağlantısını da göstermektedir. Tüm bu bilgilerin başlığı ise URL içererek kullanıcılara sunulmaktadır.

Featured Snippet İşleyiş Sistemi

Arama sonuçlarını özet şeklide üst kutuda kullanıcıya sunan Öne Çıkan Snippet sonuçlarına dair tüm bilgiler öncelikle özel geliştirilmiş bir yazılım programı sayesinde elde edilmektedir. Göze çarpan en önemli özelliği; kullanıcıların sonuçlar arasında dikkat çekmesi olan Featured Snippet, bu çerçeve etrafında geliştirilerek kullanıcıların ilgisi üzerine endekslenmiştir. Dolayısıyla da bu sonuçlar, tamamen kullanıcıların ulaştığı sonuç sayfalarının tüm web sitesinde yer alan bilgilerinden meydana gelmektedir.
Sıfırıncı sıra sonuçları, öncelikle Google bot aracılığı ile taranmaktadır ve sonuçlar arasından en etkili olan sonuçlar kullanıcılara featured Snippet olarak sıfırıncı sırada sunulmaktadır. Dolayısıyla da bu sonuçlar mutlaka kullanıcılara hem en özet hem de en kesin sonuçlar veren sonuçlar olmaktadır.

Featured Snippet Karşınızda Kaç Farklı Şekilde Çıkar?

İnternet kullanıcılarının Google arama sonuçları üzerinde en özet bilgileri siz kullanıcılara sunan Featured Snippet, bir internet kullanıcısı iseniz farklı şekil ve formatlarda karşınıza çıkabilmektedir. Google sözlük tanımları, Google Video Widget, Google web tanımları ve Google widget gibi formatlar featured snippet çeşitleri olmaktadır.
Son dönemlerde tüm bu Google formatlarının Öne Çıkan Snippet sonuçlarında azalmalar görülmektedir. Bu durum aynı zamanda önemli bir ayrıntı olmakla birlikte web sitesi sıralamalarını üst sıralara taşımak için de büyük bir imkan haline gelmektedir. Bu imkan doğrultusunda gibi profesyonel ekip sayesinde featured snippet yazılımını web siteniz için etkin ve profesyonel kullanarak faydalı ve verimli bir hale getirebilirsiniz.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan