Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Küçük, orta, büyük işletmelerin ve firmaların reklam tanıtımlarını daha büyük ve geniş kitlere tanıtım amacıyla satışta büyük rakamları hedefledikleri ve markalaşmayı amaç edindikleri her faaliyete verilen ad.

Google Adwords’un Avantajları Nelerdir ?

Adwords reklam tanıtımından Youtube videolarına radyo reklamlarından gazete ilanlarına varana kadar hepsi birer reklam çeşididir.

Adwords ‘un En Mühim Avantajları

Kelime hedefleme; Genelde kelime hedeflemesi ile çalışan reklam modeli olarak avantaj sağlamaktadır.
Demografik hedefleme; Dil yaş lokasyon seçenekleri ile müşteri hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz.
Zamanlama hedefleme; Verilen reklamları saat gün ve ay belirleyerek görüntülenme ve tıklanma sıklığını belirleyebilirsiniz.
Avantajlı ve kullanışlı olmasının yanı sıra güvenilir olması tanındık bir marka tarafından piyasaya sürülmüş olması tercih sebebini arttırmakta. Aynı zamanda hedefledikleri alanın daha üst düzeyine yükselmelerini sağlamaktadır.
Google Adwords diğer reklam alanlarına göre daha detaylı ve daha akıcı kullanışlı olmasından sebep daha çok tercih edilmektedir , özellikle kurumsal markalar ve şirketler tarafından tercih edilen bu uygulama daha yeni yeni gelişmeye başlamasına rağmen çok büyük alanda tercih edilmektedir.
Köklü bir firmanın Google Adwords gibi bir uygulama ile girdiği pazar alnında reklam satış pazarlama alanına nüfuz ettiği bir ortamda diğer firma ve markaların ne kadar verimli iş çıkartacağı sorgulanabilir bir durum.
Kurumsal firmaların ve şirketlerin reklam alanında gelişim gösterdikleri sosyal medyanın ve reklamcılığın parlayan yıldızı bu dönemde böylesine kullanışlı bir uygulamanın piyasa sürülmesi ve tercih edilmesi Google adına büyük bir başarı. Ama son dönemlerdeki duyumlara göre ödeme sistemleri ve Türk banka kartlarında sürekli sorun arz etmesi ve problemlerle anılması enteresan ve düşündüren bir durum. Herkesin aklına şöyle bir düşünce çark edebilir. Karalama kampanyası, meyve veren ağaç taşlanır gibi , bu duruma Google açıklayıcı bir yazıyla cevap vermesi gerekli.
Son olarak sosyal medya alanındaki gelişmeleri ve Google Adwords gibi kullanımı ve geniş bir alana hitap eden web siteleri daha da yüksek sıralamalara getiriyor. Google Adwords’u yakından takip ederek firma reklam dağıtım araçlarınızı dahada genişletebilir ve daha yüksek kesimlere hitabınızı sağlayabilirsiniz
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan