Meta Açıklama Arama Motorlarında Ne İşe Yarıyor?

Meta Açıklama Arama Motorlarında Ne İşe Yarıyor?

Meta Açıklamalar arama motorlarında SEO etkisi oluşturmaz. Ancak SEO’ya yazdığınız veya paylaştığınız bir içerikten dolayı büyük yardımı dokunabilir. Örneğin, makaleniz WordPress SEO hakkında anahtar kelimeye WordPress SEO ve buna uygun olarak bir meta kelime WordPress SEO. Aynı zamanda meta açıklamada WordPress geliştirilebilir bir SEO alt yapısına sahip. WordPress SEO konuşulduğu zaman eklentiler ve tema geliyor. Bu yazıda meta açıklama düzgün konumlandırılmış.
Dikkat etmeniz gereken makalenizde kullandığınız kelimelerin veya meta açıklamanın açıklayıcı olmasıdır. Meta açıklama ortalama bir kelime sayısı ile belirlenmiştir. Eğer çok fazla karakter sayısı girerseniz arama motorları meta açıklamanızı yanlış bir açıklama olarak algılayabilir.

Meta Açıklamayı Nasıl Daha İyi Yazabiliriz?

En başta söylenmesi gereken konulardan birisi meta kelimenin ve anahtar kelimenin meta açıklamada bulunmasıdır. Normal olarak 156 karakterlik bir sınır belirlenmiştir. Eğer 120 kelimelik bir meta açıklama girerseniz arama motorları tarafından doğru kabul edilmeyecektir. Eğer 156 karakterden yüksek bir meta açıklama girerseniz aynı şekilde doğru kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda meta açıklamanızın dikkat çekmesi gerekiyor.
Örneğin makalenizin içeriği çok güzel ve hatanız bulunmuyor. Ancak oluşturduğunuz meta açıklama dikkat çekmiyor. Bu yüzden meta açıklamalar çok önemlidir. Anahtar kelimelerin veya meta kelimelerin meta açıklamada bulunuyor. En az 1 kere kullanmanız gerekiyor. Çok fazla kullanmanız gerekmiyor. Çok fazla kullanmanızın aslında birçok dezavantajı var.

Çok Fazla Anahtar Kelimenin Kullanılmasının Dezavantajı Nedir?

Meta açıklamaların zaten kısıtlaması bulunuyor. Kısıtlama olduğu zaman 156 karakterlik bir meta açıklama bize yetmiyor. Çünkü, konumuzun anlaşılması için çok güzel bir metin oluşturmak zorundayız. Ve yazdığımız metinler anlaşılmaz duruma geliyor. Bazen ise birkaç kelime oluşturduğumuz meta açıklamanı değiştirmek zorunda kalıyoruz.
Google yakın zamanda bir form oluşturdu ve tüm kullanıcılarından oylamasını istedi. Bu istek ise meta açıklamaların karakterlerin yükselmesi idi. Ancak kullanıcılar artık 156 karakterlik bir açıklamaya alıştığı için karakterlerin yükselmesini kabul etmedi. Çoğu kullanıcı için bu iyi olsa da diğer kullanıcılar için çok kötü olabilir. Yeni başlayanlar için 156 karakterlik bir meta açıklama yetmiyor olabilir.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan