Organik Trafik Kaybı Nasıl Engellenir?

Organik Trafik Kaybı Nasıl Engellenir?

Web sitelerimiz belli etkileşimler alır. Ziyaretçilerin sitenizi her ziyareti, siteniz ile ilgili site bünyesinde gerçekleşen her işlem site trafiği olarak geçer. Bir kişinin web sitesi için trafiğin fazla olmasını istemesi gayet normaldir. Belli başlı kapasite özelliklerini yerine getirdiğiniz takdirde sitenizde organik trafik artışı gözlenecektir. Bu artışı aynı oranda muhafaza etmek ve sürekliliğini sağlamak da oldukça önemli ve hassasiyet isteyen bir konudur. 

Organik Trafik Kaybı

Web siteleriniz belli alanlarda belli kitlelere hitap eder. Bu kitle üzerinde araştırma yapmak, kitlenin ihtiyaç ve ilgisini belirlemek, bunun üzerine çalışmalar yapmak sitenizde trafik artışı sağlayacaktır. Bu trafik artışını muhafaza etmenin en önemli yolu içeriğinizi özgün ve güncel tutmaktır. Bu özgünlük ve güncellik sitenizdeki trafiğin artmasına veya var olan ve istediğiniz orana ulaşmış trafiği muhafaza etmekte size yardımcı olacaktır. Ziyaretçilerin ilgisini çekmenin yanı sıra site optimizasyonunuzu da trafik oranlarını karşılayacak şekilde ayarlamanız kullanım esnasında sizin bir adım geriye düşmenizi engelleyecek önemli bir konudur. 

Organik Trafik Kaybı Nasıl Engellenir?

İnternet ortamında güncel olmak oldukça önemlidir. İçeriğinizin anlık olarak değişeceğini bilmeniz, ziyaretçilerinizin ilgi odağının nereye kayacağını tahmin etmek size önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bu avantajın devamlılığı da sizin aynı orandaki iş disiplininize bağlıdır. Bu iş disiplinini sürekli olarak güncel tutmak sizin ilk adımınız olmalıdır. Bunun yanında özgünlüğünüz sizin kimliğinizdir. Kullandığınız cümlelerden ziyaretçilerinize nasıl hitap ettiğinize kadar sizin sitenizdeki trafiği etkileyecek konularda özenli olmanız gerekmektedir.

Özellikle de ziyaretçilerin sizinle aynı sektördeki diğer sitelerden alamayacağı şeyi sizden alabilmesi önemlidir. İnsanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçmez. Bu yüzden ziyaretçilerinizde alışkanlık haline gelmelisiniz. Diğer bir önemli konu ise göze ve kullanıma hitap etmek. Site tasarımınızın içeriğinizi ön plana çıkartması gerekir. Özellikle de mobil uyumlu bir site sizin ziyaret ve kullanım oranınızı arttıracaktır. Ayrıca arka planda sitenizin işleyişini ilgilendiren ve trafikten doğrudan etkilenen unsurları de geniş bir yelpazede oluşturmanız ve bu yelpazeyi de güncel tutmanız gerekir. Aksi takdirde görünen taraftaki tüm emeğiniz kullanım dezavantajları yüzünden geri planda kalacak ve olumsuz izlenime sebep olacaktır. Yorum Yap
0 Yorum yapan