Özel 404 Sayfasının SEO ya Etkisi Nedir?

Özel 404 Sayfasının SEO ya Etkisi Nedir?

Her bir web sitenin açıkları, hataları düzenlenmemiş olabiliyor. 1 yıl önce vermiş olduğu sitenin bağlantısı kesildiği zaman kırık bağlantı yani kırık linkler ortaya çıkıyor. O zaman bağlantıya tıkladığımız zaman 404 sayfalarına yönlendiriliyoruz.

Özel 404 Sayfasının SEO ya Etkisi Nedir?

Varsayılan 404 sayfaları dikkat çekici ve arama motoru dostu olmuyor. Çünkü, genellikle çoğu web site varsayılan 404 sayfalarını kullanıyor. Ancak arama motorları özel 404 sayfalarının yapılarına dikkat ediyor. Google, Yandex ve diğer arama motorlarınında özel 404 sayfalarının olduğunu görebilirsiniz. Arama motorları 404 sayfalarını algılayabiliyor. Bu durumda Arama Motoru Optimizasyonu deneyiminde SEO puanınız bir kaç puan düşüyor.

Özel 404 Sayfası Nasıl Oluşturulur?

WordPress kullanıcıları sayfaları rahatlıkla oluşturabiliyor. Öncelikle yapmanız gereken sitenize yönetici veya moderatör olarak giriş yapmanızdır. Daha sonra “Başlangıç” bölümüne gelerek Sayfa bölümünün üzerine gelin. Sayfa Oluştur butonuna tıklayarak sayfa isminizi örneğin 404 ve kısa link olarak 404 ekleyin. Örnek: https://birbu.com/404.php
Daha sonra sayfanızı Google Web Araçları ile Google Yöneticilerine gösterin. Kabul edildiğinde kırık link sorunu yaşandığında otomatik olarak 404 sayfanıza yönlendirilecektir.

Nasıl Bir 404 Sayfası Oluşturmalıyım?

Özel 404 Sayfanız açıklayıcı ve tanımlayıcı olmalıdır. Çok fazla Javascript, CSS ve HTML yazılımlarını kullanmamalıdır. Çünkü, yazılım aşırı abartı olunca, arama motorları sayfaları kötü sayfa olarak algılıyor. 404 sayfanızda neden 404 sayfasına yönlendirdiğinizi ve güzel bir küçük boyutlu fotoğraf koyabilirsiniz.
Örnek olarak: Logo ve yanında “Üzgünüz istediğiniz bağlantı kırılmış veya silinmiş olabilir. Bu yüzden 404 sayfamıza yönlendirildiniz.”
Daha iyi fikirler ve algoritmalar ile kendinize veya şirketinize özel bir 404 sayfası oluşturabilirsiniz.

Kurumsal Alanlarda 404 Sayfası Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal şirketlerin tüm sayfaları seo optimizasyonu olmalıdır. Çünkü, tüm arama motorlarında aratıldığı zaman ilk sıralara çıkmanız gerekiyor. 404 Sayfalarınında kurumsal şirketler için önemi çok büyüktür.
Eğer sizde tüm sayfalarınızın optimizasyonu olmasını ve sıralamanızın yükselmesini istiyorsanız Birbu Dijital Reklam Ajansı size yardımcı olacaktır. Uygun fiyata yüksek performanslı siteye sahip olmak için Birbu Dijital Reklam Ajansı size yardımcı olmak için 7 gün 24 saat hazırdır.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan