Resim Optimizasyonu Nasıl Yapılır? SEO Nasıl Geliştirilir 4-4

Resim Optimizasyonu Nasıl Yapılır? SEO Nasıl Geliştirilir 4-4

Resim optimizasyonu, bir web sitesi için büyük bir önem taşımaktadır. Genellikle çok fazla önemsenmese de aslında gerçekleştirilen iyi bir resim optimizasyonu, aynı zamanda web sitesinin Google sıralamasını ve hatta SEO derecesini bile neredeyse tamamen etkilemektedir. Web sitenizde ya da web sitenize eklemiş olduğunuz bir veri topluğunun yanındaki resimde optimizasyon işlemi yapmanız gerekiyor. Eğer yapmazsanız Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almanız mümkün olmayacaktır. Çünkü resim optimizasyonu sadece görseller ile ilgili bir çalışmadan ibaret değildir.
Site içinde gerekli olan bir SEO unsurlarından birisi olan resim optimizasyonu, web sitenizin Google sıralamasını doğrudan etkilerken aynı zamanda web sitenizin kullanıcılar tarafından ziyaret etme sıklığını ve oranını da etkilemektedir. Bu durumda iyi bir resim optimizasyonu, aynı zamanda geliştirilmiş bir web sitesi anlamına da gelmektedir.

Görsel Optimizasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Profesyonel bir web siteniz var ise ve geniş bir ziyaretçi kitlesine sahip olmak istiyor iseniz resim optimizasyonu nasıl yapılır konusu öncelikli olarak bilgi sahibi olmanız gereken konulardan birisi olmaktadır. Görsel optimizasyonu kısaca; resim kalitelerinin düşürülüp ya da korunup sitede hızlı açılmasını sağlamak adına yapılan düzenlemeler olarak açıklanmaktadır. Görsel optimizasyon işlemini siteler, programlar ve wordpress eklentileri sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.
Resim optimizasyonu resim dosyasına isim verilerek, boyutu küçültülerek, resim sıkıştırma yapılarak ve görüntüsü üzerinde oynanarak yapılmaktadır. Büyük boyutlu bir resme göre boyutu küçültülmüş ve kalitesi korunmuş olan bir resim web sitesi üzerinde daha hızlı bir şekilde açılmaktadır. Resim optimizasyonu işleminin temel amacı da aslında resimlerin site üzerinde hızlı ve net bir şekilde açılmasını sağlamaktır.

Resim Sıkıştırma İle Resim Optimizasyonu

Resim sıkıştırarak optimizasyon işlemi sırasında resim boyutunu doğru bir şekilde küçültmek yani sıkıştırmak oldukça önemlidir. Bunun için de resim sıkıştırma işlemine yönelik birçok program kullanılmaktadır ancak her programın uygulanış şekli elbette faklı olmaktadır. En kesin ve istenilen sonuç ise amatör bir resim optimizasyonunda photoshop programlarından alınmaktadır.
Resim optimizasyon işlemi elbette amatör olarak yapılabilen işlemler olmakla birlikte profesyonel olarak yapıldığında da daha mükemmel sonuçlar vererek web sitenize yüksek getiriler ve gelişmeler getiren işlemlerdir. , resim optimizasyon işlemleriniz için eğer profesyonel bir destek istiyor iseniz bir numaralı adres olmaktadır. Tüm site görsellerinizi site özelliklerinize uygun olarak optimize eden Birbu uzman ekibi, sizlere kusursuz ve tartışmasız bir resim optimizasyon hizmeti sunmaktadır.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan