SEO Puanı Nasıl 80+ Yapılır?

SEO Puanı Nasıl 80+ Yapılır?

Tüm sitelerin amacı olan öncülük isteğinin yaygınlaştığı bu dönemde sizlere sunulan sayısız reklamlarla süslenmiş ve içeriği anlam barındırmayan yazılardan kurtulmanın zamanı çoktan gelmedi mi?

SEO puanı yükseltmede yardımcı ve yönlendirici tavsiyeler vererek sizlere bu anlamda kaliteli bir web sitenin oluşumunu destekleyen içerikleri tanıtma amacıyla yazacağım.

SEO Puanı Nasıl Yükseltilir?

Sitelerin Tasarım ve İçerik Düzeni

Sitedeki görüntü, ses ve içeriğin sınıflandırılması kaliteli olmalıdır. Reklamsız site olmaz diyorsanız, reklamları içeriklerinizi kapatmayacak şekilde sayfada konumlandırmalısınız. Konuyla alakalı içeriği sayfanın üst kısımlarında tutmanız kullanıcıların içerik arama sıkıntısını da giderecektir.

Anahtar Kelimeler ve Özgün Başlıklar

Yapacağınız araştırma ile kullanıcıların tercih ettiği anahtar kelimeleri tespit ederek onları yalnızca birkaç kez ve başlarda vurgulamalısınız. Kalın puntolarla yazacağınız bu anahtar kelimelerin metnin giriş bölümünde yer alması içeriğinizin okunmasını sağlayacaktır.

İçerik 

Uzun ama ayrıştırılarak akıcı hale getirilmiş metinler, anahtar kelimelerinize yakın anlamı olan yardımcı kelimelerle göz alıcı içerikler elde edebilirsiniz. Tabiii sayfanıza ekleyeceğiniz kaliteli ve içerikle alakalı eklentiler de size oldukça katkı sağlayacaktır.

Kullanıcı İstekleri

Sayfanın hızı kullanıcılar için önemlidir aynı zamanda özensiz yazılmış kısa ve anlamsız yazılar barınmaması da kalitesinde önemli bir rol oynar. Sitelerin mobil cihazlara uyumlu hale getirilmesi de daha çok kullanıcıya hitap etmesini sağlar. Her başlık altında değindiğimiz reklam boyutu ve içeriğe engel olmaması durumu kullanıcılar için de dikkat edilen bir ayrıntıdır.

Sosyal Platformlar

Sosyal medya hataları barındırmayan bir platform olduğu için güncel bir şekilde hata kontrolü yaparak içerikleri belirli sosyal medya uygulamalarında paylaşmalı ve paylaştırılmasını sağlamalısınız. Sitenizin içeriklerinin güncelliği ve ilgi çekici olması kullanıcıları kendine çekecektir.

Hedef Kitle Analizi

Hedef kitlenin ulaşmak ve görmek istediği içerikleri basitçe değil de hem açık hem de anlaşılır bir biçimde aktarmaya çalışmalı, onların düşünce yapılarıyla düşünerek onların isteklerine öncelik tanımalısınız.

Güncellik

Kullanıcılar aradığı konu başlıklarının güncel ve gündeme paralel olmasına dikkat ettikleri için içeriklerin sürekli bir kontrol hali içerisinde olması gereklidir. Eskide kalmış bir punto ve başlığı günümüze uygulayarak iyileştirmelerle mükemmel içerikler tasarlayabilirsiniz.Yorum Yap
0 Yorum yapan