SEO Sıralamamız Neden Hep Yükseliş Ve Düşüş Yaşıyor?

SEO Sıralamamız Neden Hep Yükseliş Ve Düşüş Yaşıyor?

Piyasada her gün yeni web siteler oluşuyor. Devamlı olarak içerik giriliyor, SEO optimizasyonları yapılıyor. Bu yüzden her zaman tekrarlanan bu sistemde sıralamanız sabit kalıyor. Daha üst sıralara çıkmak için birkaç addım atmanız gerekiyor. Her zaman aynı şeyi yaparsanız belirli bir zamandan sonra yükselebilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir – Organik Hit Arttırmak İçin Neler Yapılmalı?

Sürekli Aynı Taktiği Tekrarlayarak Yükselebilirmiyim?

Sürekli aynı taktiği tekrarlamak yani günlük içerik girmek değildir. Tabi bu işler değişebilir. Çünkü, günlük olarak sadece 300 kelime değil bir gün 2 makale paylaşarak 600 kelime yapabilir veya kullanıcıya yönelik 1000 kelimelik bir makale olabilir. Makaleler dışında optimizasyon yapılmamış içeriklere de gelebilir.

Mesela, 10 makale eklediniz. Bunların sadece 5-i optimizasyonlu diğerleri ise hiçbir şey yapılmamış olarak bekliyor. Google ve diğer arama motorları bu makaleleri göz altına alarak sıralamanızın düşüşüne neden olabilir. Çünkü, rekabetçi piyasada o günlük olarak optimizasyonlu içerik bulunurken optimizasyon yapılmamış içerikler daha kalitesizdir.

Ancak her zaman aynı şeyi tekrarlayarak yükselmeniz sadece an meselesi ve biraz şansa dayalı. Çünkü, rekabette olduğunuz site sahipleri bir gün aksaklıkla işini devam ettire bilmemiş olabilir. Bu yüzden 1 veya 2 sıralama üste çıkabilirsiniz. Tabi ki, sizde sıralamanızı aynı şekilde tutmak için günlük aynı şeyleri tekrarlamanız gerekiyor.

Bunlarda İlginizi Çekebilir – 2019 SEO Taktikleri

Dahası sizde 1 hata yaptığınız anda elbette eski sıralamanıza veya daha aşağı düşebilirsiniz. Bu yüzden günlük olarak bilgi sahibi edinin, SEO optimizasyonlarında yüksek rakamlar elde etmeye çalışın. Bilgi sahibi edinmek için Google her zaman size yardımcı olacaktır. Hatta sorunlarınızı size e-posta adresinden mail olarak gönderiyor. Aynı zamanda bağlantıya tıkladığınızda sorunun neden kaynaklandığını, nasıl çözüldüğünü gösteriyor.

SEO Optimizasyonun Sıralamamıza Etkisi Nedir?

Günlük içerik girmekle her zaman sitenizin sıralamasını arttıra bilmezsiniz. Çünkü, rekabetçi piyasada siteleri için uğraşan birçok site sahibi bulunuyor. Bu yüzden sadece içerik girerek bir başarı elde edemezsiniz.

Dikkatli olmanız gereken bölümlerden biriside SEO optimizasyonu yaparken bir yanlışı düzeltirken daha fazla hata yapmak olabilir. Bu yüzden eğer ilk 100 iseniz 600-e düşebilirsiniz. Ve bunu toparlamak çok daha zor olacaktır. Bu yüzden Google, her zaman optimizasyon yaparken yedek almanızı size öneriyor.

Sonuç Olarak

Her gün aynı şeyi tekrarlayarak bir başarı elde edemezsiniz. Sabit bir sırada kalacaksınız. Düşüş yaşamanızın asıl sebebi sizden aşağı sırada bulunan site sahipleri daha kaliteli ve yüksek rakamlı bir içerik yüklemiş veya SEO optimizasyonu yapmış olabilir. Yarın ise siz bu durumu fark ederek daha iyi bir çalışma yapmış ve yükselmiş olabilirsiniz.Yorum Yap
0 Yorum yapan