SEO Visibility Nedir?

SEO Visibility Nedir?

SEO Hakkında

Yazımıza başlamadan önce SEO hakkında ufak bir hatırlatma yapalım. SEO, arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı ve aktif ziyaretçi oranınızı arttırmanızı sağlayan kriterlerin genel adıdır. SEO sayesinde içeriğiniz ile ilgili anahtar kelime aramalarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Bu da sitenizin popülaritesini oldukça arttıracaktır. SEO için hem yazılımsal hem donanımsal iyileştirmeler vardır. Bunları yapmak bir miktar zor olsa da çeşitli araçlar sayesinde bu iş de oldukça kolay bir hale geliyor. Özellikle de sitenizin SEO ile ilgili arama motorları üzerinde bulunabilirlik oranını gösteren bir puanlama sistemi vardır. Bunun adı SEO Visibility olarak geçer. Kullandığınız takdirde yine size avantaj sağlayacak araçlardan birisidir.

SEO Visibility Nedir?

Çeşitli SEO kriterlerini yerine getirdiğiniz takdirde SEO Visibility kullanmanız size çeşitli puanlar sağlayacaktır. Bu puanlar sizin yazılımsal SEO iyileştirmelerinize, tasarım açısından yağtığınız iyileştirmelere, domaininizin SEO uyumlu oluşuna, site optimizasyonunuzun iyi olmasına, backlinklerinize göre farklılık gösterebilir. SEO Visibility puanı yüksek olan siteler aynı içeriğe sahip rakip siteler ile arasındaki bulunabilirlik farkını belirleyerek o yönde çalışmalar yapabilir. Yani bir anlamda SEO Visibility sizin rakip siteler ile aranızdaki farkı görerek bunun üzerinde çalışma yapmanızı sağlar. Sizin atladığınız veya iyileştirmeler yapmanız gereken kısımlarda fikir sahibi olmanızı sağlayan bu puanlar aslında oldukça yardımcı oluyor. SEO Visibility puanı ölçümü için en çok tercih edilen platform Search Metrics’dir. Güvenilirlik konusunda puanlama sistemine güvenilen bu site oldukça sık tercih edilmesinin yanı sıra doğru veriler sunması ile bizlere yardımcı oluyor.
Sizin rekabet düzeninde kendinizi geliştirmenizi sağlayan SEO Visibility puanınızı yüksek tutmanın yolu SEO kriterlerini doğru bir şekilde yerine getirmektir. Aksi takdirde pek de yüksek bir puan beklememeniz gerekir. Ayrıca bu puanlar sayesinde kendinizi geliştirmenizin yanı sıra sitenizi diğer platformlarda puanı ile referans gösterebilir ve ziyaretçi çekmeye çalışabilirsiniz. SEO kriterlerinin önemli olduğu web site düzenlerinde puanlandırma sistemini doğru kullanmanın bize katacağı şeyler hakkında fikir sahibi olduğumuza göre web sitemizi bu yönde geliştirebiliriz. Bu ve bunun gibi sitenizi doğrudan ilgilendirecek önemli konulara internet sitemizin blog kısmından ulaşabilirsiniz.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan