Sitenizi Mobil Uyumlu Yapmak İçin Yardımcı Eklentiler

Sitenizi Mobil Uyumlu Yapmak İçin Yardımcı Eklentiler

Günümüzde sürekli kullanılan cep telefonları web sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi için oldukça etkili bir sebeptir. Sitedeki kısayollarla kolay yönlenebilir, yazıları daha rahat okuyabiliriz.

Sizlere sitenizi mobil uyumlu hale getirmenin yollarından bahsedeceğiz. İlk önce sitenizin mobil uyumluluğunu kontrol etmelisiniz.

Google uyumluluk testi aracını geliştirdi ve Google Uyumluluk Testi bağlantı adresinden bunu kontrol edebilirsiniz.

WP Mobile Director

WP Mobile Director, sitenizde sörf yapmak isteyen kullanıcıların cihazlarını tespit ederek, cihaza en uygun temayı yükler ve sitenizi kolay bir şekilde mobil uyumlu hale getirmenizde yardımcı olur. WP Mobile Director’ün fiyatı yaklaşık elli dolardır.

BootStrap Kütüphanesi

JS ve CSS kodlarını kullanarak BootStrap aracılığıyla işinizi kolaylaştırıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. BootStrap Kütüphanesi mobil uyumlu hale getirilmek istenen site için ideal kolaylıkta bir seçenektir. Sitenizdeki araçları BootStrap ile mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.

WordPress

WordPress, bir CMS sistemidir. Kullanımı ise belirli başlıklar halinde yönlendirme yapılarak belirlenmiştir. İlk olarak müşteri yorum ve istekleri göz önüne alınarak bir tasarım düşünülmelidir. Birden fazla eklentisi bulunan bu sistem sitenizi düzenleme ve tasarlama konusunda size oldukça geniş bir bakış açısı sunar.

WordPress+

WordPress’in anlatımında da bahsettiğim gibi bu eklentiler ile de sitedeki  tasarımı değiştirebilir, düzenleyebilir ve sitenizi hayal gücünüze göre tasarlayarak mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.

WordPress Mobile Pack 2

Sitenin mobil ve tüm cihazlarla uyumlu hale gelmesinden birkaç tık ötede bir şeyler isterseniz sitenize bu mobil eklenti aracılığıyla uygulama görünüme yakın bir görünüm verebilirsiniz. WP Mobile Director’de olduğu gibi bu eklentide de site tasarımı ve düzenlemesi yapmak mümkündür.

WP Mobile Edition

İOS, Android ve Windows işletim sistemlerini destekleyerek sitenizi mobil görünümlü bir uygulamaya çevirecektir. Siteyi ziyaret eden cihazın tespitini sağlayarak kullanıcılara masaüstü görünümü ya da mobil görünüm tercihini sunar. Böylece işleminizin oldukça kolaylaşması muhtemeldir.

JetPack

Mobil tema özelliği imkanı sunan JetPack’de mobil uyumlu hale getirilmek istenen site için kullanılabilir. CSS ve PHP bilgisine biraz da olsa sahipseniz JetPack ile sitenizin temasını düzenleyebilirsiniz. JetPack’in kullanımı tamamen ücretsizdir ve bu şekilde kullanıcıya sunulmuştur.

Bu işlemler ile sitenizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.Yorum Yap
0 Yorum yapan