Siteye Bulaşan Virüsler Nasıl Temizlenir? SEO Nasıl Geliştirilir 4-3

Siteye Bulaşan Virüsler Nasıl Temizlenir? SEO Nasıl Geliştirilir 4-3

İnternet alanı ucu bucağı olmayan geniş bir sanal ortam olmaktadır. İnternet üzerinde sayılamayacak kadar çok sayıda internet sitesi bulunurken aynı zamanda bu siteler üzerindeki veri ve şifrelerin ele geçirilmesi adına virüslere de rastlamak mümkün olmaktadır. Bu bağlamda eğer bir siteniz var ise siteye bulaşan virüsler nasıl temizlenir?. Sorusunun cevabını en doğru ve en etkili bir şekilde bilmeniz sizin için büyük fayda sağlayacaktır.
Sitenize virüs bulaşmış ise bu durum oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu virüsler vasıtası ile kötü niyetli kişiler siteniz üzerinden yönetici panellerinize hatta şifre ve benzeri gibi önemli bilgilerinize dahi ulaşabilirler. Bu işlemler genel olarak turnuva atı olarak bilinen virüsler ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla da siteniz üzerindeki bilgilerinizin güvenliğini sağlamakla birlikte web uygulamalarının hassasiyetini koruyup sitenize zararlı kodların yerleştirilmesini engellemek adına virüsleri temizlemeniz gerekmektedir.

Tarayıcıda ve Sunucuda Yer Alan Zararlı Kodları Bulmalısınız

Sitenize bulaşan virüsleri temizlemek için öncelikle tarayıcınız da ve sunucunuz da yer alan ve sitenize zarar vermek üzere yerleştirilmiş olan kodları bulmanız gerekmektedir. Bunun içinde sayfanızın güvenlik kısmında yer alan virüs bulaşma bilgilerini mutlaka ayrıntılı bir şekilde incelemelisiniz. Buradan anti virüs önerileri doğrultusunda tarayıcınız da bulunan zararlı kodları kısa sürede bulmanız mümkün olacaktır.
Sunucunuz da yer alan zararlı kodları bulmak için öncelikle sitenizi ziyarete kapatmanız hem sitenizin veri güvenliği hem de ziyaretçilerinizin veri güvenliği için oldukça önemlidir. Bu adımdan sonra sunucunuza bağlı olan tüm dosya ve yönetici hesaplarını virüs taramasından ve temizliğinden geçirdikten sonra tüm hesap bilgilerini ve şifrelerini değiştirmelisiniz. Sahip olduğunuz tüm sunucu komut programlarında virüs yani zararlı kod olmadığına emin olmalısınız. Ve bu alanlarda da tarama yaparak virüs temizliği yapmalısınız.

Güvenliğiniz İçin Profesyonel Desteği Tercih Edin

Sitenize virüs bulaşmış ise bu durum için kesin ve en sağlıklı yöntemlerin başında aslında profesyonel bir teknik hizmet gelmektedir. İşinde uzman, yeniliklerden haberdar olan ve gelişimci bir yapıya sahip olan , tüm web yazılım hizmetlerine ek olarak sizlere virüs temizleme hizmetini de kalite standartlarının üzerinde sunmaktadır. Bu sayede sitenizin güvenliği konusunda içiniz rahat ederek sitenizin ve kullanıcılarınızın tüm verileri de yüksek güvenlik duvarları arasında korunacaktır.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan