Tüm Bilinmeyenleriyle SEO Kavramı

Tüm Bilinmeyenleriyle SEO Kavramı

Seo Nedir ?

Sayın ziyaretçimiz, kafa karıştırmadan herkezin anlıyabileceği açıklaması ile SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sahibi olduğunuz veya sahip olmak istediğniz web sitenizin, arama motorlarlarının sıralama kriterlerine uygun olarak yapılanmasını sağlamakı, hedef kitlenizin arama motorunda arama yapacağı zaman kullanabileceği anahtar kelimelerin tesbit edililerek buna uygun site içi ve site dışı çalışmalara verilen isimdir.
Seo Bursa Hizmetiİnternet mecrasında almak istediğiniz rolü ,hedefinizi belirlemek ve karşılıklı anlaşmaya varmak sureti ile seo bursa olarak danışmanlığımız başlamaktadır.Seo Bursa İlgili site için yapılacak çalışmaları bir plan dahilinde uygulamaya başlar.Müşterinin danışmanlık almış olduğu firma veya kişiye olan güveni ne kadar başarının anahtarı olsada,çalışmayı yapanın müşterisine anlaşma dahalinde belirlenen aralıklarla sunacağı raporlarda teminat olacaktır.

Bursa Seo

Bursa Seo çalışmalarımızda bölgesel seo çalışmalarının biraz daha daraltılmış şeklini,ancak bir o kadar da detaylı olan bir programı uygulamaktayız.Şöyleki her alanda olduğu üzere seo arama motoru optimizasyonu, web site tasarımı ve yapımı,kurumsal logo tasarımları, sosyal medya danışmanlık hizmetleri başta olmak üzere benzer bir çok konuda örneğin profosyonel imaj, görsel, fotoğrafçılık, marka etkinleştirme gibi alanlarıda kapsıyan faaliyetlerimizin, günümüzde hizmet vermekte olduğumuz firma ve kişiler için ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz.Bursa Seo arama motoru optimizasyonu ve bağlı olarak yukarıda değindiğimiz konularda, dünyada yaşanan değişim ve gelişimleri oldukça yakından takip etmekte, gerekli sonuçları çıkararak işlerine yansıtmaktadır.
Bursa seo olarak bu alanda çalışma yapan firmaların, sınırlı sayıda eleman ile bu çalışmayı gerçekleştirme cabasında olduklarını biliyoruz.Bunun gerçekte pek çok sebebi var, en önemlisi ülkemizde seo arama motoru optimizasyonu ve bağlı konular hakkında, başta ihtiyaç sahipleri olmak üzere pek fazla kişinin bilgi sahibi olmaması geliyor.Yaptığımız görüşmelerde sıkça rastladığımız üzere, web sitem var benim ama falan dersiniz, araya girer ve adresi tam olarak yazar ve bak işte çıktı der.Bu noktadan sonra karşınızdaki yetkilinin, bilgilendirmeye açık olmasını beklemek kalı size ve bu durum gerçektende işin en yorucu kısmıdır.Zaman içersinde bir takım bilgi girdileri ile konuya az çok vakıf olan birisine, sunum yaptığınızı düşünün birde meşhur seo / ceo muhabettine açıklama getirerek sunum yaptığınızı düşünün.
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama motoru internet üzerinde bulunan içerikler arasından istenileni bulmak için kullanılan bir mekanizmadır.Üç temel bileşenden oluşmaktadır.Birinci bileşen internet alanında çok farklı kriterleri değerlendirerek tarama yapan, web robot yazılımları, İkinci bileşen arama indeksi, üçünçü bileşende Kullanıcı arabirimi yani bu gün arama yaparken kullandığımız arama motoru ana sayfalarıdır.Arama motoru mekanizmasının geçmişi 1990 senelerine dayanmaktadır.Bu tarihteki çalışmalar daha çok insanların aradıkları dosyaları bulabilmeleri amacını taşımaktadır.1995 yılında kullanılmaya başlayan yahoo benzerleri arasında popülerlik açısından ilk sıradaydı.1998 de GOOGLE iki müteşebbüs tarafından kuruldu.1999 senesinde google search (arama motoru)2000 senesinde google araç çubuğu,2004 senesinde google book search ve gmail hizmetini sunmaya başladı,Google bu yenilenmelerine bu günde sıkça kullandığımız uygulamalar ile devam etmektedir.
Seo Bursa Raporlama
SEO sitenizin günlük gidişatı ile ilgili,rakiplerinizin durumu ile ilgili,genel anlamda sektörünüz ile ilgili devamlı analizler değerlendirmeler yapar.Yapmış olduğu çalışmaları size belirli aralıklarla raporlar.Burada danışmanında olayın içinde olması internet mecrasında milyonlarca kişi ve firmanın bu çalışmalrı yaptığını.rekabet ortamının çok yüksek olduğu bir alan olduğunu kavramısı gerekir.Bu önemli çünki insanlar kısa süreli üstünkörü bir çalışma ile sonuca gidilemeyeceğini,bunun yanıltıcığı olacağını,seo çalışmasının devamlılık, titizlik gerektirdiğini ,en ufak bir boş vermenin,rehavetin rakipler tarafından değerlendirileceğini unutmamalıdırlar.SEO çalışmaları danışman sektörü dahilinde dönemsel,sezonluk,özel gün,indirim,şok,vs. genel pazarlama argümanları tarafından paralı reklam çalışmaları ile desteklenmelidir. .SEO çalışmasının internet alanında hedefi olan ,kararlı olan,istikrarlı olan ,vizyon sahibi olan kişi ve kurumları içine aldığını belirtmek gerekiyor.Tabiri caizse benimde olsun,sorarlarsa söylerim,adres belli olsun,kartvizitte yer kaplasın diye düşünenlerin böyle bir çalışma ile ilgileneceğini hatta bu durumdan haberdar olacağını düşünmüyorum.
Orjinal İçerik Orjinal bir içeriğe sahip olmak çok önemlidir. Bir başka sitedeki içeriği kopyalayıp, içerisine hedeflediğiniz anahtar kelimeleri serpiştirerek başarılı olabileceğinizi zannetmeyin. Çok ama çok fazla orjinal içeriğe ihtiyacınız vardır. Eğer insanlar “web tasarımı” için arama yapmışlar ve bunun üzerinden sitenize gelmişlerse, sitenizde web tasarımı ile ilgili bir içerik görmeyi bekleyeceklerdir. Sayfanızın içeriğine alakalı anahtar kelimeler serpiştirmeyi ihtimal etmeyin. Ancak haddinden fazla ve herhangi bir anlam ifade etmeyen anahtar kelimeleri de kullanmaktan kaçının. Anahtar kelimeleriniz doğru miktarda, konumda ve yoğunlukta olmalıdır. Gerektiğinden fazla anahtar kelime kullanmanız durumunda bu arama motorları tarafından “spam” olarak algılanacak ve siteniz mimlenerek veritabanlarından kaldırılacaktır.

Güncelleme Orjinal içerik kadar düzenli aralıklarla güncellenen içerik de çok önenlmidir. Taze içeriğe sahip web sitesi daha çok ziyaretçi çekeceği gibi, arama motorlarının sitenizin içeriğini arşivlemesi için gönderdikleri “bot”lar da bundan hoşnut kalacaktır zira kendilerine arşivlenecek yeni bir içerik sunmuş olacaksınızdır. Ancak sitenizi sırf güncellemiş olmak için de güncellemeyin. Botlar, güncellemelerinizin site içeriğinin geneline katkı sağlamadığı sürece sitenizi yeniden arşivlemek istemeyeceklerdir. Sadece ziyaretçilerinizin hoşuna gidecek yeni bir içerik verdiğiniz sürece sorun yok.

Meta Elementleri Sayfalarda kullanılan meta elementleri eskiden günümüze oranla çok daha fazla bir öneme sahipti. Ancak bu alan spamcılar tarafından kullanılmaya başlandığında, arama motorları bu kısma eskiden olduğu kadar önem vermemeye başladılar. Bunu söylemiş olmakla birlikte, meta description (açıklama) elementini girmenin herhangi bir zararı yoktur. Bu metin, sitenizin tanımlanmasında kullanılır. Bu metni 200 karakter ile sınırlandırmaya çalışın, içeriğini sade tutun, dilbilgisi açısından hatasız olmasına özen gösterin ve alakalı anahtar kelimeleri içermesini sağlayın. Son olarak bu açıklama alanının her sayfada özgün olduğundan emin olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan