Tüm İşletme Sitelerinde Bulunması Gereken Eklentiler

Tüm İşletme Sitelerinde Bulunması Gereken Eklentiler

2018 yılı işletme sahipleri için yeni bir dünya oluşturdu. E-Ticaret ve işletme sahipleri artık gelişmeye ve piyasada daha fazla işletme sahipleri gelmeye başlıyor. Bu yüzden arama motorlarında rekabet devam ediyor.
Her bir işletme ve e-ticaret sitesi tamamen yazılım kullanamaz. Bu yüzden yardımcı eklentilere ihtiyaç duyuyoruz.

WPForms

Bir işletme sahibi olarak, müşterilerinizin sizinle iletişim kurmasına izin vermeniz en önemli önceliğiniz olmalıdır. WPForms, WordPress’e yeni başlayanlar için iletişim formu eklentisidir. Sürükle bırak kolaylığı ile çevrimiçi form oluşturucu, birkaç tıklamayla kolayca iletişim formları, e-posta abonelik formları, sipariş formları, ödeme formları ve diğer çevrimiçi formlar oluşturmanıza olanak sağlar. Ücretsiz sürümü için WPForms Lite sürümüde mevcuttur.

MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Web sitenizi Google Analytics ile bağlamanıza olanak tanır, böylece web sitenizin ziyaretçileri hakkında nereden geldikleri ve web sitenizde neler yaptıklarıyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Daha sonra, kazancınızı geliştirmek için sitenizi buna göre optimize edebilirsiniz. Google Analytics’i WordPress’e nasıl yükleyeceğimize ve Google Analytics’i nasıl kullanacağımıza dair ayrıntılı kılavuzlarımız var.

OptinMonster

OptinMonster en popüler dönüşüm oranı optimizasyon yazılımıdır. Web sitesi ziyaretçilerini e-posta abonelerine bırakmanızı sağlar. E-posta listenizi büyütmek istiyorsanız, bu, 2017 yılında WordPress eklentisine sahip olmalıdır. OptinMonster’ı kullanarak diğer işletmelerin ne kadar başarılı olduğunu görmek için bu örnek olayları okuyun.

Sucuri

Güvenlik, 2017 yılında çevrimiçi işletme sahipleri için büyük bir endişe kaynağı olacak. Sucuri’nin güvenlik duvarı sitenize dahil olan tüm virüsleri ve virüslü içerikleri koruyacak ve yüklenmesine izin vermeyecektir.

Sitenizi DDoS’den, kötü amaçlı yazılım tehditlerinden, XSS saldırılarından, kaba kuvvet saldırılarından ve temel olarak her türlü saldırıdan koruyor ve koruyorlar.

Web sitenizde güvenlik duvarı yoksa, bugün bir tane ekleyin.

BackupBuddy

Tüm işletme ve e-ticaret siteleri düzenli olarak yedekleme almalıdır.

Bir işletme sahibi olarak, bir donanım hatası veya ana makinenizin sunucularında saldırı olması durumunda işinizi ve müşteri verilerinizi kaybetmeyi göze alamazsınız. Tüm WordPress sitelerinizde kurmanız gereken ilk şey bir yedek eklentidir. BackupBuddy’yi kullanmanızı öneririz çünkü WordPress sitelerinizi yalnızca birkaç tıklamayla yedekleme ve geri yükleme işleminin en güvenilir ve en kolay yoludur.

Yoast SEO

Yoast SEO (eskiden Yoast tarafından WordPress SEO olarak bilinir) en popüler WordPress eklentilerinden biridir. WordPress sitenizi arama motorları için optimize etmenizi sağlar.

Sadece meta etiketler eklemenize yardımcı olmaz, sitenizi bir bütün olarak optimize eder. Yoast tarafından WordPress SEO’nun nasıl kurulacağı ve kurulacağı konusunda adım adım kılavuzumuz var.

W3 Total Cache

W3 Total Cache Hız, en önemli optimizasyon faktörlerinden biridir. Daha hızlı web siteleri Google’da daha üst sıralarda yer alır. Bu, işletme web siteniz için daha fazla ziyaretçi ve daha fazla dönüşüm anlamına gelir.W3 Toplam Önbellek, ziyaretçilerinize sıkıştırılmış ve önbelleğe alınmış dosyalar sunmanıza izin verir. Bu, sunucunuzdaki yükü azaltır ve web siteniz daha hızlı olur. Yeni başlayanlar kılavuzumuza, W3 Total Cache’in nasıl yükleneceği ve kurulacağı ile ilgili bir göz atın.Yorum Yap
0 Yorum yapan