Blogunuz İçin Gerekli 10 Eklenti

Blogunuz İçin Gerekli 10 Eklenti

Blog Nedir?

Kendiniz veya şirketiniz hakkında bilgi vermek için kullanılan yazılımdır. Aynı zamanda günlük paylaşımlarınızı yapmak için en iyi alanlardan bir tanesidir. Blog aynı zamanda SEO içinde büyük bir rol oynuyor.

Blogunuz İçin Gerekli 10 Eklenti

1.Yoast

Blogunuza sadece bir eklenti yüklerseniz, bunu Yoast yapın. Yayınladığımızda, hepimizin gizlice hayal ettiğimiz makalelerin viral olacağını hayal ediyoruz. Ancak, gerçek şu ki, yazma ve gönderme işin sadece küçük bir kısmı. Gerçekten ihtiyacınız olan şey dağıtımdır (yani blog gönderilerinizi okuyucuların önünde almak). Ve seyahat blog dünyasında, bu, sosyal medya siteleri (aşağıda daha fazlası) ve arama motorları aracılığıyla tanıtım anlamına gelir.
İçeriğinizi Google’ın arama sonuçlarının en üstünde bulmak, doygun bir pazarda çok zor olabilir ancak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yardımıyla gerçekleşebilir. Bu sürekli gelişen konuya çok uzun zaman geçirdim. Yeni bir blogcu ya da SEO’da şu anda olduğundan daha iyi olmayı bekleyen bir kişi olarak, tüm ödevi bıraktığımı ve Yoast ile başladığımı söylemeliyim.
Her gönderinin alt kısmında (blogunuzun perde arkası versiyonunda) Yoast, arama motorları için gönderilerinizi optimize etmek için yapmanız gerekenleri yönlendirir: bir anahtar kelime seçmek, yoğunluğu kontrol etmek (kaç kez) ve anahtar kelimeler bahsedilen), başlıklar ve resimlerdeki kelimelerin kullanımı, Yoast orada en iyi SEO yürüyüş eklentisi olduğunu.

2.Shareaholic

Araştırmanın yanı sıra, kullanıcıları blog’unuza getirmenin en önemli yolu da sosyal medyadır – ve bir yayının viral olmasını istiyorsanız, muhtemelen bunun için en iyi şansınız olacaktır. Shareaholic, kullanıcıların Facebook sayfalarında ve Twitter profillerinde içeriğinizi kolayca paylaşmasına izin vermek, Pinterest’teki resimlerinizi sıkıştırmak ve daha fazlası için harika bir eklentidir. Paylaşım düğmelerini yayınınızın alt kısmına yerleştirebilir, yanlarında veya her ikisinde birden gezebilirsiniz.

3.Shareaholic

Shareaholic eklentisi iki iş için iyidir. Sosyal paylaşım düğmelerinin yanı sıra, yayınınızdaki ilgili içeriği yayınlamak için Shareaholic’ı kullanabilirsiniz. Okurları sitenizden ek öykülerle cazip hale getirerek, okuyucularınızı blogunuzda daha uzun süre tutacak olmanızdır. Bu, a) sayfanızın görüntülenme sayısını artırmanın ve hemen çıkma oranınızın düşürülmesinin (yani, isabetli ilk yayınlamadan başka bir yere gitmeden sitenizde zıplayan kişilerin yüzdesi) iki avantajına sahiptir.
Tüm söylediler, ve bana bir kontrol ucube aramaktan çekinmeyin, ancak tamamen ilgili bir yazı eklentisine güvenmiyorum. Eklenti tarafından sizin için otomatik olarak yerleştirilen öyküler bir algoritma tarafından oluşturulur, bu nedenle öneriler her zaman olabildiğince iyi olmaz.

4.Acurax tarafından Sosyal Medya Widget

Sosyal medya trafiği iki yönlü bir caddedir. İnsanların sadece sosyal medya sitelerinden blogunuza gelmesini istemediğiniz gibi, okuyucularınızın da bu sosyal medya sitelerine gitmelerini ve sizi takip etmelerini de istiyorsunuz (çünkü kesinlikle ana platformların her birinde bir blog profili oluşturuyorsunuz).
Sosyal medyada neden bir blog markalı varlığınızın olmasını istediğinize veya ihtiyacınız olduğuna emin değilseniz, kolay yanıt para ve basın gezileridir. Umarım bir miktar nakit yapmak ya da ücretsiz basın gezilerine davet etmek için blog yazabilmeyi planlıyorsanız, müşterileriniz, otelden, restorandan ya da turlarından milyonlarca sosyal medya takipçisine çatılardan bağlanabileceğinizi bilmek isteyeceklerdir. . Tamam, milyonlar belki de siz başladığınızda (ve hatta benim gibi bir çizgide olduğunuzda bile) biraz iyimserdir, ancak sayılarınızı büyütmeye başlamanız gerekir.

5.WordPress Lite için Mailchimp

Abone listenizi oluşturmanın önemi hakkında bir sürü makale var ve keşke çok daha erken başlamış olmama benzediğim bir şey.
Güçlü bir aboneler listesi, Google arama ve sosyal medya takipçilerinin bir araya gelmesinden daha güçlüdür. İkna olmadı mı?
Bunu düşünün yıllardır ana kaynağım (%90-95) trafiği Google arama oldu. Bununla birlikte, Google, 2014’te algoritmasını değiştirdiğinde ve eBay’in arama trafiğinin %80’ini kaybetmesine neden olduğunda, aynı zamanda neredeyse %50’yi veya trafiğimi kesmiştir.

6.Google Analytics

Trafik konusunda, Google Analytics’i isteyeceksiniz.
Jetpack ile WordPress’e entegre edilen Site İstatistikleri işlevselliği, yeni başlayanlar için harikadır, ancak herhangi bir iyi trafik elde etmeye başladığınız anda okuyucularınızın davranışlarını incelemek istiyorum.
Google Analytics’in devreye girdiği yer burasıdır. Web sitesi trafiğinizi izlemenin çok daha karmaşık bir yoludur ve iş için işe başlama noktasında bulunduğunuzda, bu sizin talep edeceğiniz Google Analytics (veya GA) istatistiklerinizdir.
Mailchimp hizmetinde olduğu gibi, blogunuzu Google Analytics hizmetine bağlamak için bir eklentiye ihtiyacınız vardır. Google Analytics’i Yoast tarafından kullanıyorum.

7.Google XML Site Haritaları

Onun hakkında ne söyleyeceğimi bilemiyorum, arama motorlarının sitenizdeki yapı ve yayınları daha iyi anlamasına yardımcı olan ve en önemlisi web sitenizi ve içeriğinizi dizine ekleyen basit, tek seferlik bir kurulum arama motorlarında daha hızlı listelenir (Google, Yahoo, Bing vb.). Takın, etkinleştirin, unutun.

8.Valutpress

Arka planda çalışan ancak “mutlak esaslar” kategorisine hak kazanan başka bir somun ve cıvata eklentisi de Vaultpress. Bu ne işe yarıyor? Sitenizin tamamını her gün yedekleyen bir eklentidir. Başka bir %100 güvenilir yedekleme seçeneğiniz olmadıkça (ve her zaman barındırma şirketinize güvenemezseniz), Vaultpress iyi bir yatırımdır (yılda 55 dolar) – Bir geliştiriciden sonra bir yeniden yükleme yapmak zorunda kaldım şeyler ve sitenin önceki gününe geri dönmek için çok minnettardım. Para kazanmaya çalışırken maliyetleri düşük tutmakla ilgili endişeleriniz varsa şunları düşünün: Sitemde yalnızca iki ödeme eklentisi var. Pippity yanında, bu diğer.

9.Contact Form 7

Belki de eklentileri en çok perçinleme değil ama yinede, Contact Form 7 okuyucular (ve daha önemlisi potansiyel yeni müşteriler) size basit bir iletişim aracı sağlar. Form temiz görünüyor, kurulumu basit ve güvenilirdir. Yüklemeden beri hiç hata ve spam tespit edilmemiştir.

10.Revive Old Post

Sosyal medya ipuçlarına ve püf noktalarına dönün, Revive Old Post eski içeriğinizi otomatik olarak yeniden tweetlemek için harika bir eklentidir. Bir tweet’in ömrü göz önüne alındığında, saniyeler içinde içeriğinizin tweet atma sayısını artırmak, yayınlarınızı tanıtmak için önemlidir.
Yazının Devamı
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan