En iyi ücretsiz stok fotoğraf siteleri

En iyi ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Görsel ya da görsel ağırlıklı içeriklere sahipseniz en çok ihtiyacınız olan ücretsiz stok fotoğraf sitelerini sizler için derledik. Görsellerle süslenen içerikler daha fazla ilgi çekmekte. Her yıl yapılan araştırmalar bunu destekliyor ve görsel içerikler hafızada daha hızlı ve uzun süre yer edinebiliyor. Buffer web sitesinin yaptığı araştırmaya göre; Twitter kullanıcıları görselli bir tweet attığında %18 daha fazla tıklama, %89 daha fazla favori ve %150 daha çok geri dönüş alıyor. Bu durum Facebook ve diğer sosyal mecralarda da aynı oranları gözlemlemek mümkün oluyor. Özellikle sosyal medya yönetimi yapıyorsanız ve Instagram’da kullandığınız fotoğraflara özen göstermelisiniz. Bir diğer yazımız olan Sosyal medya görsel içerik oluşturma araçları okumanızda fayda olacaktır.
Harika bir veri tabanına sahip olan Flickr, ücretsiz stok indirme sitelerinin öncüsü diyebiliriz. Bunun yanı sıra fotoğraf yükleme, arkadaş olarak ekleme ve görselleri birbirinizle paylaşma özelliği mevcut.

Çok detaylı görsel aramalarında pek iyi olmasa da kategori yani genel görsel aramalarında oldukça çok seçenek sunan bir site. Pixabay, en güzel özelliklerinden bir tanesi de istediğiniz anahtar kelimelerde arama yapıyor olabilmeniz. Tüm resimleri üye olmadan indirebilirsiniz ancak şöyle bir dezavantajı ise XL resimleri indirebilmek için sisteme üye olmanız gerekiyor.

Pexels, görsel arama ve indirme siteleri arasında en beğenilen ara yüze ve kullanılabilirliğe sahip. Geniş bir görsel veri tabanına sahip. En güzel özelliği ise tüm görsel boyutlarını üye ve abone olmadan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Unsplash, tasarım olarak kötü olsa da görsel kaynağı açısından yeterli bir düzeyde. Unsplash veri tabanına 10 günde 10 yeni görsel eklenmekte. Sistem bu şekilde ilerliyor ve şu ana baktığımızda görsel çeşitliliği bizi tatmin etmeye yetecek derecede. Unsplash’ın en güzel özelliği ise fotoğrafları üye olmadan indiriyor olabilmeniz.

Deposit Photos, sitesinde görseller ararken, görsel çeşitliliğinin çok olması sizi oldukça mutlu ediyor. Görsel yelpazesinin çok olmasının yanı sıra Deposit Photos en eski stok fotoğraf indirme sitelerinden bir tanesidir. Deposit Photos üzerinden arama yaparak dilediğiniz görselleri indirebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan