Google’dan FIFA Dünya Kupası için Yeni Arama Özelliği

Google’dan FIFA Dünya Kupası için Yeni Arama Özelliği

FIFA Dünya Kupasına günler kala ” Google FIFA Dünya Kupası Arama Sonuçları ” yeni arama özelliği duyuruldu.Yeni arama özelliği sayesinde Google, 14 Haziran 2018’de başlayacak olan Dünya Kupası hakkında futbol hayranlarına kupada neler olup bittiğini gösteren birçok bilgi yayınlayacak.

Google FIFA Dünya Kupası Arama Sonuçları

FIFA Dünya Kupası İçin Özel Hazırlık : Google FIFA Dünya Kupası Arama Sonuçları

Tüm dünyanın heyecanla beklediği FIFA Dünya Kupası 14 Haziran 2018’de başlıyor. Kullanıcılarının en hızlı şekilde FIFA Dünya Kupası hakkında bilgi alabilmelerini isteyen Google, özel bir çalışma yaparak yeni bir arama özelliği geliştirdi.

Yeni arama özelliği sayesinde, Dünya Kupası hayranları Google’da arama yaptıklarında onları arama sonuçlarının en üstünde yer alan özel bir bölüm karşılayacak. Bu özel bölüm sayesinde arama yapanlar Dünya Kupası devam ederken, gruplar ve puan durumları, maç istatistikleri ve maç saatleri gibi bir çok bilgi alabilecekler. Yani Dünya Kupası hakkında arama yapan ziyaretçiler hiç bir siteyi ziyaret etmeden doğrudan Google üzerinden istedikleri bilgiye ulaşabilecekler.

Google FIFA Dünya Kupası Arama SonuçlarıGoogle FIFA Dünya Kupası Arama Sonuçları

Her Maç Bitiminden 30 Dakika Sonra Video

Şimdilik henüz böyle bir özellik olmasa da Google, her maç bitiminden 30 dakika sonra maçların video kayıtlarını yine aynı alanda listeleyecek. Böylece kullanıcılar sadece maçlar hakkında bilgi almakla kalmayacak maç videolarını da izleyebilecek.

Maç Sonuçları Canlı Yayınlanacak

Eşleşmeler devam ederken oynanan maçların sonuçları canlı olarak bu özel alandan takip edilebilecek. Yine maçlar bittiğinde otomatik olarak puan tabloları güncellenecek. Böylelikle kullanıcılar anında bilgiye erişebilecekler.

Google FIFA Dünya Kupası Arama SonuçlarıGoogle FIFA Dünya Kupası Arama Sonuçları

Android’e Özel Yenilikler

Google FIFA Dünya Kupası için sadece arama sonuçları alanında değişikliğe gitmeyerek, Android içinde de çeşitli değişiklikler yaptı. Tarayıcı üzerinden yapılan tüm işlemler Google Haberler uygulaması üzerinden yine canlı olarak takip edilebilecek. Ayrıca Dünya Kupası boyunca Google Asistan‘a Dünya Kupası hakkında sorular sorulabilecek.

Google FIFA Dünya Kupası Arama SonuçlarıGoogle FIFA Dünya Kupası Arama Sonuçları

Bir Yenilikte Google Trends’ten

Tüm bunlarla yetinmeyen kullanıcılar için Google, Google Trends‘e de yeni özellikler getirdi. Dünya kupası boyunca en iyi futbolcular listesi ve interaktif olarak Google Trends’te yerini alacak.

Tüm bu yeniliklerin ardından Dünya Kupası hayranlarının Google dışında neredeyse başka hiçbir siteyi ziyaret etmelerine gerek kalmayacak.

Kaynak : Search Engine Journal

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan