Blogdan Yüksek Para Kazanma Taktikleri!

Blogdan Yüksek Para Kazanma Taktikleri!

TBM veya BGBM Reklamları İle Para Kazanın

Blogcuların para kazanmanın en yaygın yollarından biri, reklamları sitelerine yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır:

  • TBM Reklamları
  • Özel Reklamlar Satmak

TBM Reklamları Nedir?

Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme olarak da adlandırılır) reklamlar genellikle içeriğinize veya kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz reklamlardır. Bir okuyucu reklamı her tıkladığında, o tıklama için ödeme alırsınız.
BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya ‘1000 gösterim başı maliyet’, reklamınızı kaç kişinin görüntülediğine bağlı olarak size belirli miktarda para ödeyen reklamlardır.
Bu tür reklamları yerleştirmek için belki de en popüler ağ Google AdSense’tir. Bu programla, reklamverenlerle doğrudan iletişim kurmanıza gerek yoktur; Banner’ı sitenize yerleştirdiğinizde, Google içeriğinizle alakalı reklamlar seçer ve görüntüleyenleriniz de reklamları tıklar. AdSense’in Chitika, Infolinks ve Media.net gibi sizin için çalışmadığını fark ederseniz, çok sayıda benzer program mevcuttur.

Özel Reklamlar Satmak

Reklam satışı söz konusu olduğunda, reklam ağlarıyla çalışmak tek seçeneğiniz değildir. Yeterli bir trafikle sonuçlanırsanız, reklamverenler doğrudan size gelebilir ve reklamlarını sitenize yerleştirmenizi isteyebilir. Ayrıca, reklamverenlerle de iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda belirtilen seçeneklerden en büyük fark, ortadaki bir erkek olmamasıdır. Bu, kendi reklam oranlarınızı belirleyebileceğiniz anlamına gelir.
Özel reklamlar satmak, afiş, düğme veya bağlantı biçiminde olabilir. Yazdığınız ya da bir reklamverenin ürününü veya hizmetini incelediğinizde sponsorlu yayınlar yazabilirsiniz. Başka bir seçenek, herhangi bir konu hakkında yazabileceğiniz, bir yazıyla yazılan yazı veya diziyi yazmaktır, ancak reklamveren, içerikte “size getirilen” ifadesini öder.
Bununla para kazanmanın yolları değişebilir. Örneğin, bir gönderi içindeki bir bağlantı için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz. Banner reklamları barındırıyorsanız, ortağınızı aylık olarak ücretlendirebilirsiniz.

İçeriğinize Ortaklık Bağlantılarını Dahil Edin

Affiliate pazarlama da blogunuzdan para kazanmak için harika bir araçtır. Affiliate pazarlama nasıl çalışır:
Bir reklam verenin satmak istediği bir ürünü var. Alıcı, sitenizden geliyorsa, her satıştan size komisyon vermeyi kabul eder. Size, bağlı kuruluş kodunuzu izleyen benzersiz bir bağlantı sunuyor. Bu şekilde, bir alıcının satın alma işlemi yapmak için bağlantınızı ne zaman kullandığını bilir. Bağlı kuruluş bağlantınızı sitenize dahil edersiniz. Bunu doğrudan içerikte veya banner reklamlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bir okuyucu sizin benzersiz bağlantınıza tıklarsa ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, satın aldığın şeyin bir yüzdesini kazanırsınız.
Bağlı kuruluş pazarlamasını Amazon Associates gibi reklam ağları aracılığıyla kullanabilir veya bir ortaklık programıyla reklam verenlerle ve iş ortaklarıyla özel ortaklıklar oluşturabilirsiniz.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan