Google Reklam Nasıl Verilir?

Google Reklam Nasıl Verilir?

Google’da Nasıl Reklam Verebiliriz?

Bir Gmail hesabı açarak başlamamız gerekecek , Gmail Google’un mail sistemidir buradan kişisel bir alanı oluşturmamız gerekiyor. Daha sonra mail hesabımız yardımıyla Google adwors ‘te bir hesap oluşturuyoruz ( Google adwords reklam verebileceğimiz bir reklam alanı )
Genel ayarlamaları yaptıktan sonra reklamın içeriği hitap edeceği kitle gibi hususların belirlenmesinin ardından kampanya adı oluşturulması , reklamın yayınlanacağı alan ve arama motorunda çıkmasını hedeflediğimiz anahtar kelimenin belirlenmesi geliyor.

Google ‘ da reklam vermek işletmeyi cadde köşesinde açmak popülaritesini arttırmak kadar önemlidir.

Google da reklam verebilmek için yapmamız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Bir gmail hesabı yardımıyla adwors ‘ e kayıt olmak
  • Reklam içeriğini  alınını hedef kitleyi belirlemek  kampanyamızı oluşturmak
  • Reklamın yayınlanacağı coğrafi konumu  ağı seçmek, hangi cihazlarda gösterileceğini seçmek
  • Google arayüzünden  dil seçeneğiyle reklamın hangi dillerde yayınlanacağını belirlemek
  • Reklamın içeriğiyle alakalı metin seçimi ve arama motorunda çıkması öngörülen anahtar kelime belirlemek
  • Ardından bütçe raporlama yaparak , reklamın hangi günlerde kaç defa kaç saat ara ile ne sıklıkla döneceğini belirleyerek reklam verme işlemimizi tamamlıyoruz.

Google reklam vermenin işletmemize sağladığı faydalar açısından gelişimine hedef kitle alanını büyütmeye kar marjını yükseltmeye profesyonel reklamcılığı kullanarak sağlam temeller atmaya olanaklar sağlar.
Google reklam alanında günden güne artan gelişmeleri yakından takip ederek güncel reklam kampanyalarından ücretsiz reklam alanlarından yararlanabilirsiniz. Bütçe ve giderlerimize etki etmeyecek düzeyde minimum ödemlerle de reklam verme olanaklarınız olabilir. Bu sebeple kampanya ve reklam akışlarını sıkı takip etmeli ve işletmenize fayda sağlayabilecek yararlı Google ürünlerini faydalı hale getirebilirsiniz. Özellikle Google tarafından tıklanma oranlarının belirlenmesi minimum tıklanma başına maliyeti hesap ederek reklamlarınızın çok uygun bir ücret karşılığında yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
Google arama motorunda işletmenizin adının çıkması tıklanması hele ki birde akılda kalıcı ilgi çekici bir reklamda seçmiş iseniz işletme adına oldukça olumlu sonuçlar doğurabilecek adımlar atmışsınız demektir. Fazla karmaşık olmadan en sade şekilde ‘google reklam vermek ‘ bu kadar basit bir o kadar da hazırlarken keyif alınası bir işlem .
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan