Google Reklam Tıklama Ücreti

Google Reklam Tıklama Ücreti

Bildiğiniz gibi günümüzde her sektörde hemen hemen her birey bir web sitesine sahiptir. Bu siteler sayesinde ticaret, haber veya sosyal etkileşim işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Site sahiplerinin genel olarak hedefi organik olarak yüksek ziyaretçi ve kullanıcı oranına ulaşmaktır. Bu hedef için sitede özgün içerik üretilir ve ziyaretçiye hitap etmeye çalışılır. Bunun yanında sitelerden gelir elde etmek mümkündür. Günümüzde bilinen ve en çok kullanılan gelir modeli reklamdan gelir elde etmekir. Peki ortalama bir Google Reklam Tıklama Ücreti ne kadardır?

Reklam Tıklama Ücretleri

Öncelikle reklamlar ya video olarak izleme üzerine ya da tıklama üzerine ücretlendirme mantığıyla çalışır. Sitenizde aktif ziyaretçi sayısının fazla olması demek reklam tıklama sayısının artması ve gelirinizin artması demektir. Google bu işi Adwords ile yapıyor. Belli kriterlere uyduğunuz takdirde sitenize Google üzerinden reklam alabiliyorsunuz. Bu reklamlar tıklama üzerine gelir elde etme mantığıyla çalışır. Günümüzde ortalama olarak bir Google reklamının tıklama başı ücreti 7 kuruş ile 4 TL arasında değişir. Miktar size düşük gelebilir fakat günlük yüksek ziyaretçiye sahipseniz aynı oranda tıklama sayınızın potansiyeli de artacaktır. Bu kuruş olarak yazdığımız rakamlar ise büyük meblalara ulaşacaktır. Google reklamları için sabit bir ücret yoktur. Tıklama başına alacağınız ücret belli bir miktara geldiği zaman ödeme alırsınız. Bu durumda Google garantisinde olduğunuz için herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacağınıza emin olabilirsiniz. Dediğim gibi aktif kullanıcıya ne kadar çok hitap eder ve sitenize çekerseniz reklam geliriniz de artış göstecektir.

Reklam Alabilmek İçin

Öncelikle bilmeniz gerekir ki SEO kriterlerini yerine getirdiğiniz takdirde reklam alabileceğinizi unutmamanız gerekir. Özgün olmak, site tasarımınızın duyarlı olması, anahtar kelime kullanımı gibi SEO kriterleri Google adına reklam alabilmeniz için eşdeğer kriterlerdir. Bu kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde siteniz arama motorlarında üst sıralarda olacaktır. Ayrıca kullanıcıyı baz alan daha olumlu bir yapıya sahip olacak ve aldığınız reklam sayesinde gelir elde edebileceksiniz. Web sitenizde yeterli miktarda aktif ziyaretçiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız gelir elde etmemek için bir sebebiniz yoktur. Google reklamları bu iş için oldukça idealdir.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan